Mladý Stropnický se zamyslel a začal radit stavařům, jak to mají dělat

10.03.2015 17:31

Náměstek pražské primátorky Stropnický jako zástupce hlavního města Prahy přijal pozvání na setkání českých stavařů, investorů a dodavatelů Fórum českého stavebnictví 2015. Fóra se účastnilo přes 200 zástupců významných stavebních a developerských společností, investorů a projektantů.

Mladý Stropnický se zamyslel a začal radit stavařům, jak to mají dělat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Drápalová a Matěj Stropnický

Diskuze se vedla například na témata "Jak současná legislativa brzdí investování a co by se mělo v zákonech změnit?“, "Proč je při výběrových řízeních stále rozhodující jen nejnižší cena, nikoliv kvalita dodavatele“ nebo "Jak obnovit původní pozitivní energii nástrojů územního plánování?“.

"Jako lék na zdlouhavá projednávání jejich zamýšlených staveb jsem přítomným developerům poradil: Nechtějte své pozemky využít do poslední pídě, do posledního koeficientu, respektujte okolní zástavbu a projednávejte své záměry s veřejností v předstihu. A hlavně, zamyslete se také nad tím, co vaše stavba přinese sousedům, okolí, městu. Až odpovědí nebude pouze váš zisk, budou i lhůty na umístění vašich staveb kratší,“ uvedl náměstek Stropnický.

Podle našich informací je ovšem většina koaličních zastupitelů pro vyloučení Stropnického z funkce náměstka. Na jeho stranu se paradoxně postavila primátorka Krnáčová. "Mluví o něm jako o svém synovi a neuvědomuje si, že to, co dělá, dělá Stropnický jen ve svém vlastním zájmu," řekl ParlamentnímListům.cz jeden z vysokých politiků pražského magistrátu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…