Moderátor Voříšek nebyl estébák, rozhodl soud

30.07.2014 17:21 | Zprávy

Televizní moderátor Karel Voříšek byl ve svazcích Státní bezpečnostní služby (StB) veden neoprávněně. Rozhodl o tom ve středu pražský městský soud. Informaci serveru iDnes.cz potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. Voříšek kvůli údajné spolupráci s StB opustil na začátku loňského roku televizi Nova.

Moderátor Voříšek nebyl estébák, rozhodl soud
Foto: TV Prima
Popisek: Karel Voříšek navštívil newsroom TV Prima a seznámil se s novými kolegy

Pražský městský soud ve středu vyhověl Voříškově žalobě na ochranu osobnosti, kterou se moderátor domáhal určení, že je neoprávněně veden ve svazcích StB jako důvěrník.

Voříšek v žalobě nežádal o výmaz ze svazků

„S ohledem na lustrační zákon se celé jednání konalo s vyloučením veřejnosti," řekla ČTK mluvčí soudu Markéta Puci. Dodala, že o výmaz ze svazků Voříšek v žalobě nežádal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe, čtk

EURO

Proč NYNÍ považujete za váš cíl přijetí Eura? Proč třeba první nevyřešíte nízké mzdy a klesající životní úroveň lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To musíte vydržet.“ Mlátili ho na Ukrajině, soudil se v ČR a takto dopadl

15:00 „To musíte vydržet.“ Mlátili ho na Ukrajině, soudil se v ČR a takto dopadl

Kandidoval do eurovoleb, tudíž jako veřejně činná osoba musí víc vydržet. To se u soudu dozvěděl Mat…