Moderátorka Tereza Pergnerová promluvila: Máme sice demokracii, ale...

07.12.2019 15:28

V 90. letech moderovala Tereza Pergnerové hitparádu Eso na TV Nova a patřila k nejpopulárnějším osobnostem. Od té doby se ale mnohé změnilo. Pergnerová bojovala se závislostí na drogách, stala se maminkou a mimo to se podle jejího názoru změnilo i společenské klima. Žijeme v době politické korektnosti, kdy sice máme demokracii, ale podle Pergnerové se mnozí lidé obávají mluvit otevřeně.

Moderátorka Tereza Pergnerová promluvila: Máme sice demokracii, ale...
Foto: Petr Prokeš
Popisek: Režisérka (vlevo) konzultuje postup stavebních prací. Průvodkyně pořadem Tereza Pergnerová naslouchá.
reklama

Devadesátá léta dvacátého století jsou podle Pergnerové neopakovatelná. Šlo o dobu, kdy se v soukromé televizi mohlo chybovat, zkoušet nové věci a když se to nepovedlo, projekt se prostě zahodil a šlo se do jiného. Nikdo si s tím prý nedělali příliš velké vrásky.

Pergnerová má navíc pocit, že v devadesátých letech panovala jaksi uvolněnější atmosféra než dnes.

Kdybych to měla vyjádřit jedním slovem, řeknu, že tato doba je korektní. Buďme opatrní na to, co říkáme, protože kdybychom řekli něco, co si nějaká skupina lidí může špatně vysvětlit – byť to tak nebylo míněno, už je člověk rázem někam zařazen. Máme sice demokracii, máme svobodu, ale otázka na stůl zní, zda je to skutečně svoboda, jak vypadá a jak se s ní zachází. Pokud se tedy bavíme například o projevech v médiích. Jednoznačně, dřívější doba snesla daleko víc, než snese teď. Proto jsem nesmírně vděčná, že už je mi pětačtyřicet. Ta telecí léta si totiž člověk mohl odkroutit bez pokut a trestů. Maximálně s nějakým napomenutím,“ konstatovala Pergnerová.

Už tehdy ale svou práci vnímala především tak, že se snažila lidem pomáhat. Jako moderátorka Esa křižovala po Česku a setkala se s celou řadou mladých lid, a pokoušela se rozdat, jak to sama nazvala. Ale zapomněla přitom sama na sebe a spadla do pasti showbyznysu, brala drogy a nechala se vyfotit v rouše Evině pro časopis Leo.

Dnes se sice dál pokouší lidem pomáhat, ale už je opatrnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…