Mohou přijít další teroristické útoky, varuje premiér Srí Lanky

23.04.2019 16:44

Srílanský premiér Ranil Vikremasinghe dnes podle agentury Reuters nevyloučil další atentáty v zemi po sérii nedělních útoků, které zasáhly tři kostely a tři luxusní hotely, uvedla ČTK.

Mohou přijít další teroristické útoky, varuje premiér Srí Lanky
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Výbuch v kostele na Srí Lance.
reklama

Terčem těchto útoků měl být podle předsedy vlády i čtvrtý hotel, ale atentát se nezdařil. Vikremasinghe dodal, že atentáty „mohou mít spojitost“ s teroristickou organizací Islámský stát, která se k nim přihlásila.

V souvislosti s útoky, které si vyžádaly přes 300 mrtvých, byli podle něj dosud zatčeni pouze Srílančané. Někteří z atentátníků vycestovali do zahraničí a vrátili se, řekl premiér. Podle něj je možné, že velikonoční atentáty byly odvetou za březnový útok proti muslimům ve městě Christchurch na Novém Zélandu.

Vikremasinghe přiznal, že Srí Lanka byla před útoky varována a že kvůli nim byla sledována indická ambasáda. Varoval také před odchody cizinců ze Srí Lanky a před dopadem útoků na cestovní ruch v zemi.

Reuters s odkazem na tři zdroje obeznámené s vyšetřováním napsal, že srílanské zpravodajské služby na hrozící útoky upozornili několik hodin před prvním atentátem jejich indičtí kolegové.

České ministerstvo zahraničí dnes českým občanům chystajícím se na Srí Lanku doporučilo, aby vzhledem k vyhlášení výjimečného stavu v zemi zvážili odložení cesty, dokud se situace v zemi neuklidní. Těm, kteří už na Srí Lance jsou, doporučilo obezřetnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…