Moravský espéďák: Rusko už za dva roky nebude existovat. Psali analytici z USA

23.04.2024 20:17 | Komentář

Moravský kandidát SPD a Trikolory do Evropského parlamentu Boris Latýn ve svém komentáři zmiňuje analýzu renomované agentury Stratfor, která říká, že Rusko už nebude existovat tak, jak jej známe dnes. Tedy pohledem a zřejmě i přáním Američanů z doby před osmi či devíti lety, kdy tato analýza vznikla.

Moravský espéďák: Rusko už za dva roky nebude existovat. Psali analytici z USA
Foto: Archiv Borise Latýna
Popisek: Boris Latýn, kandidát SPD do europarlamentu

Věci se tehdy pohotově chopily Hospodářské noviny, vlastněné přes společnost Economia oligarchou Zdeňkem Bakalou, a jeho redaktorka Adéla Klečková se článku zhostila s typickým svazáckým zápalem.

Píše se v něm o tom, že USA ztratí dominantní postavení ve světě, Čína zpomalí, v Evropské unii posílí vlastenecké tendence jednotlivých států a Rusko se rozpadne na několik poloautonomních států. Zdá se, že se některé predikce naplňují, jiné spíše ne. USA si zatím zachovávají svou pozici supervelmoci, i když jejich vliv se postupně omezuje jen na své satelity.

Čínské zpomalení ekonomiky je sice patrné, ale v porovnání s Evropskou unií je to stále asijský tygr. EU samotné se zatím daří potlačovat národní cítění jednotlivých států, volby to však mohou změnit. Co se týče Ruska, tam musí mít Bakalova svazačka kyselý úsměv na tváři. Nejenže se tato země ekonomicky nezhroutila, ale ještě k tomu vykazuje, na rozdíl například od Německa, solidní růst ekonomiky a stabilitu své výrobní základny.

/p>

Pokud bylo Rusko v nelehké situaci před dvěma lety z důvodu západních sankcí, dnes se přeorientovalo na jiné země a celý Západ s USA už zjevně nepotřebuje. Kdo že to tvrdil opak ve větě: „Západ nepotřebuje Rusko, ale Rusko potřebuje Západ?“ Pamatujete si dobře, byl to „analytik“ Igor Lukeš.

Bakalovu svazačku a Igora Lukeše však nechme stranou, jejich rozbory a analýzy nemají valnou hodnotu. Pojďme se však podívat na George Friedmana, zakladatele a ředitele zpravodajské agentury Stratfor, jehož orientace ve světové politice je na rozdíl od nich fenomenální.

Ing. Mgr. Boris Latýn

  • SPD
  • Kandidát do Evropského Parlamentu
  • zastupitel měst. části

V rozhovoru před osmi lety překvapivě upřímně popsal americkou strategii v Evropě, Asii i na Blízkém východě, která se zaměřuje na rozdmýchávání konfliktů mezi jednotlivými státy a následnou výhodou ze vzniklé situace pro USA. Jako nejdůležitější věc, která může ohrozit Spojené státy, uvedl, že německý průmysl se nesmí spojit s ruskými přírodními zdroji a Američané musejí za každou cenu udržet hradbu mezi těmito dvěma mocnostmi. Koneckonců tuto doktrínu USA vztaženou na Německo a Rusko potvrdil i generál v záloze Andor Šándor ve své knize „Čeká nás pohroma?“ ze stejné doby.

Když si toto jedenáctiminutové video poslechnete, více pochopíte, proč USA tak vadil plynovod Severní proud vedoucí z Ruska do Německa a proč prezident Biden v lednu 2022 prohlásil, že ukončí existenci plynovodu v případě plnohodnotné války Ruska proti Ukrajině. Samotný plynovod, jak víme, explodoval o nějakých devět měsíců po tomto prohlášení amerického prezidenta. Prostě Německo a Rusko se podle americké doktríny nesmějí dostat do symbiózy, jinak by to ohrozilo americké zájmy v Evropě. To se Američanům zadařilo, Rusko však stále existuje a nevykazuje známky rozpadu. Naopak, v paritě kupní síly už předběhlo Německo a stalo se největší evropskou ekonomikou. Kde udělali soudruzi z Bakalovek chybu?

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: .

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartošek jako Hitler? Okamura má za srovnání pykat, hrozí imunitní výbor

19:47 Bartošek jako Hitler? Okamura má za srovnání pykat, hrozí imunitní výbor

Lídr SPD Tomio Okamura v debatě o korespondenční volbě na půdě Poslanecké sněmovny označil místopřed…