Možná se blíží hornická stávka. Bude se o ní hlasovat

31.10.2013 13:40 | Zprávy
autor: lze, čtk

Vedení těžební společnosti OKD odmítlo návrh kolektivní smlouvy, který podal zprostředkovatel, a místo toho předložilo zaměstnancům svůj vlastní návrh. Mluvčí OKD Marek Síbrt to řekl ČTK. Horníci budou příští týden hlasovat o návrhu zaměstnavatele a také o tom, zda jsou ochotni jít do stávky, uvedl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík.

Možná se blíží hornická stávka. Bude se o ní hlasovat
Foto: Daniela Černá
Popisek: Demonstranti došli na Prokešovo náměstí, kde vystoupili řečníci

Odboráři vyjednávají s vedením OKD o nové kolektivní smlouvě už více než rok, od loňského srpna. Platnost smlouvy se má prodloužit ze tří na pět let, konkrétně na roky 2014 až 2018. Protože se odboráři s vedením firmy nemohli shodnout, vyjednávání dostal na starost zprostředkovatel. Od 15. října jsou kvůli tomu horníci také ve stávkové pohotovosti.

Výsledky referenda nejsou závazné

Pytlík ve čtvrtek řekl, že jednání před zprostředkovatelem skončilo neúspěchem. Od pondělí 4. listopadu se tak zaměstnanci OKD začnou v referendu vyjadřovat k novému návrhu zaměstnavatele. "Pokud s tím nebudou souhlasit, podepíšou v souladu se zákonem o kolektivním vyjednávání souhlas se stávkou ve sporu o uzavření kolektivní smlouvy," řekl odborový předák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bartoš: Vláda připravila samoživitele a seniory o podporu v bydlení

Jak jako? Víte, mě to přijde, že se téma bydlení jako problém jen omílá, ale v podstatě se pro lidi nic nemění a je dostupné čím dál míň – kapacitně i finančně, pro většinu lidí nejen pro samoživitele nebo seniory.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel si zavařil. Kvůli „Spojeným státům evropským“ se skloňuje vážné slovo

11:11 Pavel si zavařil. Kvůli „Spojeným státům evropským“ se skloňuje vážné slovo

Prezident Petr Pavel na debatě Deníku.cz s občany v Litomyšli prohlásil, že svět se mění, a pokud v …