Mrtvoly se hromadí: Organizoval Antimajdan, táhl to s Janukovyčem. Večer ho v Kyjevě našli mrtvého

16.04.2015 6:55

V Kyjevě byl přímo ve svém domě nalezen zastřelený Oleg Kalašnikov, někdejší poslanec za Stranu regionů a blízký spolupracovník bývalého prezidenta Viktora Janukovyče, toho času uprchlého v Rusku. Jedná se během posledních dvou měsíců již o šestou záhadnou smrt v okolí bývalého prezidenta.

Mrtvoly se hromadí: Organizoval Antimajdan, táhl to s Janukovyčem. Večer ho v Kyjevě našli mrtvého
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezidenti Viktor Janukovyč a Miloš Zeman
reklama

Oleg Kalašnikov byl v éře prezidenta Janukovyče místopředsedou parlamentu a místopředsedou jeho Strany regionů. Na konci roku 2014, kdy se začalo rozmáhat majdanské hnutí, organizoval akce na podporu prezidenta Janukovyče, nazývané Antimajdan. Ve středu večer byl v svém domě nalezen zastřelený.

Ukrajinský ministr vnitra oznámil, že bývalý poslanec Kalašnikov byl nalezen mrtvý a příčinou smrti byla zjevně střelná zranění. Není doposud jasné, zda se jednalo o vraždu nebo sebevraždu, neboť vyšetřování bylo teprve zahájeno.

Jak připomíná prestižní britský deník The Guardian, jedná se již o šestou smrt osoby z blízkého okolí bývalého prezidenta během posledních dvou měsíců. Další prestižní deník The Telegraph rovnou píše o „tajemných sebevraždách“ kolem Janukovyče. Na začátku roku spáchali sebevraždu čtyři regionální politici ze Strany regionů, následováni na začátku března třemi prominentními poslanci. Na vrcholu všeho je ale březnová smrt Janukovyčova syna Viktora, který rovněž uprchl do Ruska, kde ale utonul poté, co se pod jeho vozem prolomil led na Bajkalském jezeře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…