Msta. Proč až teď, Ištvane, brání se svému obvinění Petr Nečas

12.02.2014 6:41

Bývalý premiér a šéf ODS Petr Nečas byl obviněn z podplácení v takzvané kauze trafik pro exposlance občanské demokracie. Nečas ve svém vyjádření pro server Reflex.cz ke svému obvinění říká, že policie nemá žádná nová zjištění a pouze se mstí a snaží se zakrýt neadekvátní kroky, které vedly k pádu jeho vlády.

Msta. Proč až teď, Ištvane, brání se svému obvinění Petr Nečas
Foto: Radim Panenka
Popisek: Samotný výslech trval jen krátce. Nečas odmítl vypovídat

Anketa

Co říci k obviněnému Petru Nečasovi?

hlasovalo: 16190 lidí

„Toto obvinění jsem očekával. Je to účelový a politicky motivovaný krok, který potvrzuje, že se od počátku jedná o politický proces. Žádná dohoda o odstoupení tří bývalých poslanců výměnou za funkce ve státních firmách nikdy učiněna nebyla a policie nemá a ani nemůže mít pro to důkazy. Z textu obvinění je navíc zřejmé, že policie i státní zastupitelství směřují ke kriminalizaci politické scény," odpověděl expremiér Petr Nečas na dotaz serveru, jak své obvinění hodnotí.

Podle Nečase je kriminalizováno i jednání kongresu ODS v listopadu 2012 a jde o bezprecedentní útok na ústavní systém naší země, který je založený na demokratické soutěži politických stran.

Nečas si klade otázku, proč obvinění tedy přišlo až nyní

Protože skutečnosti uvedené v obvinění jsou policii a státnímu zastupitelství známy už více než osm měsíců, klade si Nečas otázku, proč státní zástupce Ivo Ištvan stáhnul svoji žádost o jeho vydání a proč nebyl obviněn už v minulosti.

Jedinou novou věcí, která doposud nebyla známá, je podle expremiéra fakt, že 24. ledna podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení na Roberta Šlachtu, ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, v němž poukazuje na podezření, že se Šlachta dopustil několika trestných činů.

„Obvinění jsem očekával a považuji ho za odvetu proti mé osobě za podané trestní oznámení a za tvrdou kritiku postupu ÚOOZ. Je to zoufalá snaha vedení ÚOOZ a Vrchního státního zastupitelství v Olomouci dodatečně odůvodnit naprosto nestandardní a neadekvátní kroky, které vedly k destabilizaci politické situace, pádu vlády a vychýlení ústavního systému státu. Obvinění potvrzuje skutečnost, že v naší zemi je kriminalizována politika," prohlásil Petr Nečas pro Reflex.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…