Multikulturní sen ve Francii končí, sto tisíc Židů už uteklo ze země. Před muslimy, ale v novinách mají strach to napsat

02.08.2018 16:17

Ve Franci přituhuje. Útoků na Židy přibývá, sen o multikulturní společnosti se hroutí. Těmito slovy popisuje současnou Francii server iDnes.cz.

Multikulturní sen ve Francii končí, sto tisíc Židů už uteklo ze země. Před muslimy, ale v novinách mají strach to napsat
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Sto tisíc Židů už z Francie odešlo. Dalších dvě stě tisíc přemýšlí o tom, že zemi opustí. Proč? Protože v zemi narůstá počet útoků na Židy. Celých 40 procent nenávistných útoků míří v poslední době na Židy. Pachateli těchto útoků jsou, podle serveru čerpajícího informace z deníku Le Figaro, muslimové. Muslimové, kteří údajně rozbíjejí sen o muiltikulturní společnosti. Ve francouzských denících se prý příliš nezdůrazňuje, že útočí muslimové. Hovoří se jen o Francouzech. Snad z obavy, aby se v zemi vína nerozjela vlna islamofobie. Francie si přitom zakládá na tom, že je přísně sekulárním státm a všichni její občané jsou v prvé řadě Francouzi. Vyznání by zde nemělo být hodnotícím kritériem.

Jenže se zdá, že model tak pečlivě pěstovaný minimálně po celé dvacáté století dostal trhliny,

„Padají názory, že Francie ‚nevidí očividné‘. Přitom se běžně uvádí, že mezi francouzskými Židy, kteří zůstávají ve Francii, už je v běhu i vnitřní migrace, což je termín, který se používá pro útěk lidí z oblastí konfliktů. Židé se stěhují ze čtvrtí, kde začíná být hodně muslimů, kteří je potom šikanují. Byly i vraždy, poslední letos na jaře, kdy muslimští útočníci zabili Pařížanku, která přežila holokaust. Došli si pro ni do jejího bytu, zabili ji jen pro její původ,“ píše server.

Jedna Francouzka židovského vyznání si deníku The New York Times postěžovala, že její muslimští sousedé plivali před ní na zem, takže se necítila bezpečně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …