Musíme lidi probudit! Martha Issová odhalila, jak změnit poměry v Česku

17.06.2019 12:12

Herečka Martha Issová se v rozhovoru pro aktuálně.cz obula do českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jejích slov Babiše nezajímá dialog, neboť nás všechny bere jako zlobivé zaměstnance své firmy.

Musíme lidi probudit! Martha Issová odhalila, jak změnit poměry v Česku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herečka Marta Issová
reklama

Issová se sama účastní demonstrací organizovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii. „I když jsou požadavky spolku Milion chvilek pro demokracii zcela konkrétní a bylo by skvělé, kdyby se některé z nich podařilo prosadit, ohledně demise Andreje Babiše jsem spíš skeptická. Vším, co dělá, nám dává jasně najevo, že ho dialog nezajímá,“ podotkla Issová a dodala, že demokracie přitom na dialogu mezi voliči a jimi volenými zástupci stojí. 

Anketa

Myslíte, že Babišova vláda prospěla vaší osobní finanční situaci?

87%
13%
hlasovalo: 15879 lidí

„Zvolení zástupci pracují i pro lidi, kteří je nevolí, takže je například každý z nás zaměstnavatel Andreje Babiše. Zdá se mi ale, že nynější vláda na tuhle skutečnost zapomněla, a naopak na nás pohlíží jako na zlobivé zaměstnance své firmy. V poslední době se často setkávám s názorem, že má člověk svá občanská práva využívat jenom v demokratických volbách. To by znamenalo, že má jít, hodit lístek do urny, čtyři roky být zticha, a potom může zase znovu volit,“ uvedla Issová. 

Původní text ZDE

Ona sama si však takhle demokracii nepředstavuje a vnímá ji jako uspořádání, které vyžaduje nasazení každého člověka, jeho bdělost, aktivitu a dávání si věcí do souvislostí.

„To samozřejmě předpokládá, že by se všichni měli aspoň obecně informovat, co se ve veřejném prostoru děje, a to je pochopitelně pro lidi míň pohodlné. Pokud jsme se ovšem rozhodli žít v demokracii, je každé občanské probuzení velmi důležité a v tom vidím hlavní přínos současných demonstrací. Přestože politici dialog s námi odmítají, musíme jim ukázat, že na něm trváme. Aktivity občanské společnosti slouží k tomu, aby dali občané svým představitelům zpětnou vazbu,“ uvedla.

Závěrem pak zkonstatovala, že impuls ke změně může vzniknout jen skrze občanskou společnost. „Potřebujeme osvětu ze strany lidí, kterým záleží na veřejném prostoru, v němž žijí. Pokud bude každý takový člověk aktivní a bude se v lokální komunitě, ve které žije, snažit o nějakou pozitivní změnu, může probudit i ostatní, přestože to půjde pomalu a bude to strašná práce,“ uzavřela Issová s tím, že změny odjakživa iniciuje ta menší, aktivnější část společnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

21:35 „Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

ODS se v tomto týdnu finálně dohodla na spojení s KDU-ČSL a TOP 09 do příštích parlamentních voleb. …