Musíme očkovat, hromadně, věří odborník. Varuje před nesmysly, které budí strach z vakcíny

12.12.2020 21:53

S připravovaným očkováním proti nemoci covid-19 na českém internetu zesilují názory zaměřené proti očkování. U značné části české populace panuje k vakcíně nedůvěra. „Nesmysly o vakcíně můžou stát životy,“ varuje v rozhovoru pro Novinky.cz biochemik Jan Konvalinka, prorektor UK pro vědu a výzkum.

Musíme očkovat, hromadně, věří odborník. Varuje před nesmysly, které budí strach z vakcíny
Foto: Repro YouTube
Popisek: Prof. Jan Konvalinka

Anketa

Kdo z vybraných politiků má Vaši největší důvěru? (dle abecedy)

hlasovalo: 37974 lidí
Konvalinka varuje před „nesmysly“, které se pojí s blížícím se příchodem vakcíny do Česka a odrazují řadu lidí nechat se očkovat. „Nesmysly o tom, že vakcíny obsahují potracené lidské plody, že budou měnit DNA lidí, kteří si je budou aplikovat, že slouží k ovládnutí lidstva prostřednictvím jakýchsi čipů, to všechno jsou sice snadno vyvratitelné, ale nebezpečné nesmysly, které mohou nepřímo zabít tisíce lidí, pokud jim uvěří,“ říká Konvalinka.

V posledních dnech je prý doslova zavalen konspiračními texty a videi tohoto typu. „Tohle není pár pomatených mašíblů. Jde o profesionální, dobře udělané a bezpochyby slušně zaplacené videoklipy, které si lidé sdílejí,“ myslí si Konvalinka.

Má podezření, že tato tvorba je součástí informační války. „Bojím se, že motivací je prostě jen šířit nedůvěru v demokratický systém a strach z budoucnosti. Mám informace, že to bezpečnostní složky státu považují za součást informační války proti našemu státu ze zahraničí, ale to samozřejmě já potvrdit nemohu,“ podotýká biochemik Konvalinka. Podle něj se toho „blbého viru“ zbavíme jen tehdy, že dojde k rychlému proočkování velké části populace.

Očkování proti koronaviru se v Česku plánuje na příští rok. Ministerstvo zdravotnictví očekává, že první dávky vakcíny proti onemocnění covid-19 k nám dorazí v průběhu ledna. Během prvního čtvrtletí příštího roku by měla mít Česká republika zásoby vakcíny pro 1,1 milionu lidí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Blbeček,“ řekla moderátorka k Djokovičovi. Šokovaný Kodeš ji v tom vykoupal

20:07 „Blbeček,“ řekla moderátorka k Djokovičovi. Šokovaný Kodeš ji v tom vykoupal

Neočkovaný srbský tenista Novak Djokovič prohrál soud o zrušené vízum a nemůže obhajovat titul na Au…