Muslim házel křesťany do moře. Se zdůvodněním, které se týkalo náboženství

22.09.2016 10:23

V jihošpanělské Almerii začal tento týden soud s muslimským kapitánem lodi, která mířila z Maroka do Španělska. Podle obžaloby měl hodit do moře šest cestujících kvůli tomu, že to byli křesťané.

Muslim házel křesťany do moře. Se zdůvodněním, které se týkalo náboženství
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Osiřelé ubytování pro uprchlíky je za mřížemi

Kapitán lodi Alain N. B. přinutil v prosinci 2014 násilím šest mužů na jeho lodi, aby skočili do moře, a způsobil jim tak podle státního žalobce jistou smrt. Kapitán i jeho pobočník podle svědků věřili, že se počasí zhorší pokaždé, když se křesťané modlí. Podle očitých svědků vzal kus prkna a začal bít nigerijského pastora. Těžce jej zranil a poté vyhodil z paluby do širého moře. Svědci rovněž tvrdí, že podobným způsobem „zúčtoval“ také s dalšími pěti křesťany.

Obžalobě čelí kapitán původem z Kamerunu sám, protože jeho pobočník již zemřel. „Kapitán si musel být vědom, že oběti v moři zemřou. Ať už po utonutí, v důsledku chladu či fyzického zranění, které jim před tím způsobil. Moře tehdy bylo navíc rozbouřené a poblíž se nenacházely žádné lodě, které by mohly šest mužů vyhozených z paluby zachránit,“ konstatoval státní zástupce s tím, že se později podařilo objevit jen jedno mrtvé tělo ze šestice křesťanů.

Celý text v angličtině je ZDE.

Obžaloba požaduje pro kapitána lodi za každou oběť patnáct let odnětí svobody. Pokud se tedy soudu podaří prokázat mu vinu, hrozí mu devadesát let ve vězení. Přitěžujícím faktorem v jeho případě je podle státního zástupce „náboženská motivace“. Záchranné službě se tehdy podařilo zachránit téměř třicet cestujících, kteří pocházeli ze zemí subsaharské Afriky. Nejméně jednadvacet lidí, včetně sedmi dětí, však před téměř dvěma lety zahynulo. Za každou osobu inkasoval kapitán 1500 eur.

Chatrné lodě přeplněné uprchlíky míří z afrických břehů na evropský kontinent zejména od začátku migrační krize každý den. Mnohé z nich však nejsou pro tak dlouhou plavbu uzpůsobeny a cestující tak riskují ve snaze dostat se do „evropského ráje“ svůj život. Většina lodí míří z Libye k italským břehům, kde je italská pobřežní stráž v plné permanenci. Týden co týden se v médiích objevují zprávy, které hovoří o záchranných operacích.

Zrovna minulý týden proběhla ve Středozemním moři masivní záchranná operace, které se vedle italských lodí účastnily také lodě britské. Během rozsáhlé operace se podařilo zachránit přibližně 750 migrantů z Libye. Italské ministerstvo vnitra nedávno oznámilo, že do země dorazilo od začátku roku téměř 130 000 migrantů, což představuje nárůst o 5 % v porovnání se stejným obdobím minulého roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…