Muslim házel křesťany do moře. Se zdůvodněním, které se týkalo náboženství

22.09.2016 10:23

V jihošpanělské Almerii začal tento týden soud s muslimským kapitánem lodi, která mířila z Maroka do Španělska. Podle obžaloby měl hodit do moře šest cestujících kvůli tomu, že to byli křesťané.

Muslim házel křesťany do moře. Se zdůvodněním, které se týkalo náboženství
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Osiřelé ubytování pro uprchlíky je za mřížemi

Kapitán lodi Alain N. B. přinutil v prosinci 2014 násilím šest mužů na jeho lodi, aby skočili do moře, a způsobil jim tak podle státního žalobce jistou smrt. Kapitán i jeho pobočník podle svědků věřili, že se počasí zhorší pokaždé, když se křesťané modlí. Podle očitých svědků vzal kus prkna a začal bít nigerijského pastora. Těžce jej zranil a poté vyhodil z paluby do širého moře. Svědci rovněž tvrdí, že podobným způsobem „zúčtoval“ také s dalšími pěti křesťany.

Obžalobě čelí kapitán původem z Kamerunu sám, protože jeho pobočník již zemřel. „Kapitán si musel být vědom, že oběti v moři zemřou. Ať už po utonutí, v důsledku chladu či fyzického zranění, které jim před tím způsobil. Moře tehdy bylo navíc rozbouřené a poblíž se nenacházely žádné lodě, které by mohly šest mužů vyhozených z paluby zachránit,“ konstatoval státní zástupce s tím, že se později podařilo objevit jen jedno mrtvé tělo ze šestice křesťanů.

Celý text v angličtině je ZDE.

Obžaloba požaduje pro kapitána lodi za každou oběť patnáct let odnětí svobody. Pokud se tedy soudu podaří prokázat mu vinu, hrozí mu devadesát let ve vězení. Přitěžujícím faktorem v jeho případě je podle státního zástupce „náboženská motivace“. Záchranné službě se tehdy podařilo zachránit téměř třicet cestujících, kteří pocházeli ze zemí subsaharské Afriky. Nejméně jednadvacet lidí, včetně sedmi dětí, však před téměř dvěma lety zahynulo. Za každou osobu inkasoval kapitán 1500 eur.

Chatrné lodě přeplněné uprchlíky míří z afrických břehů na evropský kontinent zejména od začátku migrační krize každý den. Mnohé z nich však nejsou pro tak dlouhou plavbu uzpůsobeny a cestující tak riskují ve snaze dostat se do „evropského ráje“ svůj život. Většina lodí míří z Libye k italským břehům, kde je italská pobřežní stráž v plné permanenci. Týden co týden se v médiích objevují zprávy, které hovoří o záchranných operacích.

Zrovna minulý týden proběhla ve Středozemním moři masivní záchranná operace, které se vedle italských lodí účastnily také lodě britské. Během rozsáhlé operace se podařilo zachránit přibližně 750 migrantů z Libye. Italské ministerstvo vnitra nedávno oznámilo, že do země dorazilo od začátku roku téměř 130 000 migrantů, což představuje nárůst o 5 % v porovnání se stejným obdobím minulého roku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…