Muslim popřál křesťanům veselé Velikonoce a ubodali ho. Případ má děsivou dohru

10.04.2016 7:14

Server britského bulvárního deníku The Sun na konci března přinesl informace o muslimském prodavači z novinového stánku ve skotském Glasgow, jenž byl ubodán jen pár hodin poté, co popřál křesťanům veselé Velikonoce. Jeho příběh má podle The Sun děsivou dohru.

Muslim popřál křesťanům veselé Velikonoce a ubodali ho. Případ má děsivou dohru
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Taxikář Tanveer Ahmed se přiznal, že ubodal oblíbeného obchodníka Asada Shaha. Prý proto, že se povyšoval na úroveň Proroka Mohameda. Hrozivé je, že na podporu vraha vznikla skupina na sociální síti Facebook. Pravděpodobný zabiják je na ní líčen jako bojovník za čistotu islámu. Dostal stovky„lajků“.Stránka vznikla týden poté, kdy pobodaný obchodník z trafiky zemřel.

Taxikář byl na stránkách označen jako Ghazi, což je titul pro muslimské bojovníky, či vítěze. Asad Shah se řadil do muslimské odnože Amhadiyya, což je umírněná skupina, která odmítá násilí a prosazuje dialog mezi náboženstvími. Někteří muslimové ale tuto skupinu považují za odpadlickou. V Pákistánu mají její stoupenci dokonce zakázáno sami sebe nazývat muslimy.

Ahmad Karim, provozovatel amhadiyyjského webu ahmedi.org varoval, že by stránka podporující vraha měla být odstraněna. Jinak se z Tanveera Ahmeda stane celebrita. „Lidé říkají, že odvedl dobrou práci, udělal dobrý skutek a zachránil integritu Proroka Mohameda,“ upozornil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

20:20 Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli…