Muslimové už u nás odmítají, aby se jejich děti učily "náš" dějepis. A bude hůř. Stanislav Křeček prý dostává "z terénu" čím dál více znepokojivých zpráv

20. 11. 2016 13:55

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček v rozhovoru pro deník Právo varoval, že požadavky muslimů vůči většinové evropské společnosti porostou. Dosáhnou jednoho ústupku a podle Křečka budou požadovat další.

Muslimové už u nás odmítají, aby se jejich děti učily "náš" dějepis. A bude hůř. Stanislav Křeček prý dostává "z terénu" čím dál více znepokojivých zpráv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček

„Setkáváme se s tím už od té doby, kdy náš úřad řešil problémy s muslimskými šátky ve zdravotnické škole na Praze 10. K tomu došlo před třemi lety. Mám signály od rodičů, že to jsou požadavky na výuku dějepisu nebo aby nebyly dějiny vyučovány, aby děti nebyly obtěžovány výukou o věrozvěstech,“ sdělil.

Rodiče se ale neobrátili na úřad ombudsmanky s konkrétní kauzou na ochranu práv, takže jim Křeček jen odpověděl, aby podobné situace řešili kupříkladu s vedením školy a nenechali si nic líbit. Teď se vedou např. spory o nošení muslimských šátků na školách, a to i na školách specializovaných, ale tím to podle Křečka neskončí.

Celý článek najdete zde.

„Hlavní problém je v tom, že pokud povolíme někomu šátek, pak musíme povolit třeba mikulášskou čepici. Jde o rovnost lidí, aby to náboženství nedostalo přednost před jinými věcmi. Náboženství nemůže být preferováno. Rovnost žáků musí být zachována. Když má někdo nějaká privilegia, tak mohou být ze zdravotních důvodů, ale jen z náboženských důvodů dát někomu privilegia je cesta proti sekulárnímu školství. Tady je ten hlavní problém, ne v těch žácích. To se pak nemáme, jak bránit proti tomu, když žák nesundá baseballovou čepici,“ dodal zástupce ombudsmanky.

Náboženství by podle Křečka nemělo mít vliv na náš vzdělávací systém či zákonodárství. Podle Křečka se však přesně tohle děje a je třeba, aby náboženství zůstalo soukromou věcí každého občana a nezasahovalo do veřejné sféry, shrnuje svůj názor Křeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…