Muslimská studentka z Ústí neodmaturovala, její otec obvinil učitele z rasismu

26.07.2014 21:06

Učiteli ze střední školy v Ústí nad Labem hrozí výpověď. Udělil totiž u maturity nedostatečnou dívce, která je muslimského vyznání. Na pastora Apoštolské církve si pak přišel stěžovat otec studentky a obvinil ho z rasismu.

Muslimská studentka z Ústí neodmaturovala, její otec obvinil učitele z rasismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

David Kafka vyučuje na Vyšší odborné a Střední škole zdravotnické v Ústí nad Labem český jazyk a dějepis. U letošních maturit byl členem komise, která se jednomyslně shodla, že Nur Ashraf Bekai nezodpověděla dostatečně danou otázku, a tak maturitu nesložila.

Ačkoliv během zkoušení sama studentka přiznala, že jí otázka moc nesedla, učitele si pak našel její otec. Následně Kafku obvinil z rasismu a přes krajský úřad podal na školu stížnost. Ačkoliv ten došel k závěru, že u zkoušky nenastalo pochybení, ředitelka školy nechala zkoušku anulovat a dívce dala druhou šanci. Na Kafku prý byly dříve stížnosti kvůli způsobu výuky a podle samotného učitele se ředitelka bála medializace. Napodruhé už dívka složila zkoušku úspěšně.

Serveru Echo24.cz ředitelka Miroslava Zoubková odmítla cokoliv komentovat. „Tohle není žádná kauza. Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekla k incidentu. Kafkovi poslala upozornění, že s ním může být rozvázán pracovní poměr, kde píše, že mimo jiné ve svých hodinách „upřednostňoval výuku náboženství na úkor jiných oblastí vědění, jeden druh víry před ostatními“.

Výuku prý také doplňoval nevhodnými videy, která vykreslují islám jako náboženství diskriminující ženy a podporující násilí. „Jednalo se o videa z Youtube, která jsem ve třídě pouštěl před čtyřmi lety. Muslimští duchovní se na nich vyjadřovali k otázkám rasismu a diskriminace žen z hlediska islámu. Vysvětlovali to. Studenti se k tomu měli vyjádřit. Ve třídě pak proběhla živá diskuze, do které jsem nezasahoval ani ji nehodnotil,“ hájí se však učitel.

Studentka má ale na vše jiný pohled. „Pan Kafka a pan Ešner mě potopili, protože jsem v prváku neměla strach se panu Kafkovi postavit a říct mu, že antimuslimský videa podporující terorismus, ve kterých se říká, že ženy v islámu nemají žádná práva, nejsou pravdivá a ať nehodnotí všechny muslimy jen kvůli nějakým extremistům, že extremisti jsou v každém náboženství a každé ideologii,“ napsala na svém profilu na Facebooku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…