Muslimský terorista zabíjel ve Francii. A toto se strhlo pod příspěvkem ČT

30.10.2020 16:18

Česká televize na svém facebooku informovala o útoku muslimského teroristy před kostelem ve francouzském Nice. Tři lidé jsou po smrti a další jsou zranění. Jedné ze svých obětí útočník uřízl hlavu. Policie ho dopadla. Pod příspěvkem se strhla vlna nevole. A co k útokům říkají muslimští politici? „Muslimové mají právo zabíjet a Macron je necivilizovaný.“

Muslimský terorista zabíjel ve Francii. A toto se strhlo pod příspěvkem ČT
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ve francouzském městě Nice zemřeli před jedním z kostelů tři lidé

Anketa

Kdo nakonec urve vítězství v amerických prezidentských volbách?

13%
hlasovalo: 4494 lidí

Internetová debata to byla opravdu zajímavá a mnoho obdivovatelů islámu se mezi diskutujícími nenašlo. Někteří se ptají, zda řezání hlav teď bude v západní Evropě pravidlem a obviňují vládnoucí garnitury ze stávajícího stavu. Pořádnou čočku od Čechů dostal francouzský prezident Emmanuel Macron nebo německá kancléřka Merkelová. Ti jsou podle názoru většiny nejvíce odpovědní za nynější stav věcí. Východisko ze špatné situace na západě lidé často vidí v hromadném odebírání občanství a vystěhovávání muslimských obyvatel do zemí jejich původu. Vzpomnělo se i na vystěhování sudetských Němců.

Jiní zase mají obavy z možného konfliktu na západě, který se může rozhořet mezi muslimy a domácím obyvatelstvem. Někteří si dělají legraci z ČT a ptají se, zda celá kauza bude tématem v pořadu 168 hodin u Nory Fridrichové.

Jiný diskutující zase poznamenal, že je rád, že Francii navštívil již několik let zpátky a soudí, že se do ní kvůli bezpečnostní situaci už asi nepodívá. Lidé v diskusi také často zmiňují i tureckého prezidenta Erdogana, který podle nich ze situace, kdy radikální muslimové terorizují západní společnost, profituje.

Zajímavé názory neposkytují jen uživatelé facebooku nebo ČT, ale ozvaly se i vyšší šarže. Třeba takový bývalý malajský premiér Mahathir Mohamad. Ten ve své twitterové reakci na krvavé útoky teroristů, kterým Francie čelí v Nice a v Avignonu, prohlásil, že „muslimové mají právo zabíjet miliony Francouzů“. Sociální síť později jeho příspěvek smazala, zveřejnila jej na svém webu CNN Prima News.

„Muslimové mají právo na to zabíjet miliony francouzských občanů jako odplatu za masakry v minulosti,“ vyjádřil svůj názor expremiér. Mohamad dále připomněl, že údajně i Francouzi zabíjeli: „Francouzi během historie zabili miliony lidí, mnozí z nich byli muslimové.“

Západ by podle Mohamada neměl být neuctivý k hodnotám, které islám vyznává. „Západ už žádné své náboženství nedodržuje. Jen si říkají křesťané. To je jejich právo. Ale nesmí být neuctiví vůči hodnotám druhých, vůči náboženství druhých. Je to měřítkem úrovně dané civilizace, že dokáže projevit respekt. Macron neukazuje, že je civilizovaný. Ve chvíli, kdy obviňujete muslimy a islám z toho, co udělal jeden naštvaný člověk, mají muslimové právo potrestat Francouze,“ myslí si expremiér Mohamad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je byznys: Firma profesora-zavírače vyvařila na covidu. Dost

14:27 To je byznys: Firma profesora-zavírače vyvařila na covidu. Dost

Skoro každý den se veřejnost dozvídá, kolik přibylo nově pozitivně testovaných a k tomu je třeba tis…