Mezinárodní společenství sílí svůj tlak zejména na barmskou ministryni zahraničí Su Ťij, která je držitelkou Nobelovy cenu míru a které lidskoprávní organizace Amnesty International udělila titul „Velvyslankyně svědomí“. O vysokém kreditu bývalé dlouholeté politické vězeňkyně svědčí také její přátelství s neochvějným symbolem nejvyšší morálky Václavem Havlem, který ji považoval za svoji spřízněnou duši a údajně ji také místo sebe navrhl na Nobelovu cenu míru.
Nicméně ani její příkladná minulost nyní Su Ťij příliš nepomáhá a její někdejší přátelé a spojenci ji nabádají, aby zakročila a ukončila údajnou genocidu příslušníků muslimské menšiny Rohingů. V posledních týdnech jich téměř 400 000 opustilo zemi a uprchlo před násilím do sousedního Bangladéše, kde se vzhledem k nedostatku přístřešků, jídla a dalších základních životních potřeb schyluje podle expertů k humanitární katastrofě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Provazník