Stanislav Křeček řekl, že takový závěr správních orgánů je diskutabilní, ale není zjevně nezákonný. Vstoupit do sporu nemůže, pokutovanému jen poradil, že může podat správní žalobu. Rušení nočního klidu podle Křečka řeší v první řadě policie, nikoli starostové.
Událost se stala v jednom městě na Moravě, jméno města a starosty ale úřad ombudsmanky zveřejnit nechtěl. Občana rušila příliš hlučná hudební produkce. Obrátil se kvůli tomu na státní policii, která mu údajně řekla, aby své problémy řešil se starostou. Občan proto hned zajel ke starostovi domů a zazvoněním u dveří v 01:30 jej probudil.
Vše mělo dohru před přestupkovou komisí. Na tu se starosta obrátil s tím, že jej i jeho rodinu probudil rozezlený muž. Přestupková komise občanovi udělila pokutu tisíc korun. Ve věci se pak občan obrátil na krajský úřad, který ale sankci potvrdil. Pokutovaný nyní může spor řešit ještě prostřednictvím soudu.
Případy rušení nočního klidu se zabývá v první řadě obecní nebo státní policie. Jestliže stěžovatel nebyl spokojen s tím, jak se k jeho oznámení policisté postavili, měl podle zástupce ombudsmanky Křečka žádat o kontakt na nadřízené policistů. Starosta je sice velitelem obecní policie, ale muž se ve zmíněném případě na strážníky vůbec neobrátil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan, čtk