Muž hrozil najetím do davu, pokud se neotevřou restaurace. Policie vytáhla paragraf o terorismu se sazbou 15 let

27.01.2021 16:43

Policie musela řešit případ, který kvalifikovala jako výhrůžky teroristickým útokem. Dvaašedesátiletý muž vloni na podzim hrozil útokem, pokud se neotevřou restaurace. Chtěl vjet autem do davu lidí, jako kdysi Olga Hepnarová.

Muž hrozil najetím do davu, pokud se neotevřou restaurace. Policie vytáhla paragraf o terorismu se sazbou 15 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto
reklama

Zdá se, že odpor proti vládním restrikcím spojeným s bojem proti koronaviru dospěl až k tomu, že někteří lidé hrozí vládě spácháním teroristického činu, pokud se urychleně neotevřou restaurace. Police jednoho takového agresora, který hrozil spácháním teroristického činu, vypátrala.

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu Služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) navrhli podat obžalobu na 62letého muže pro spáchání trestného činu vyhrožování teroristickým trestným činem. Podle závěrů vyšetřování tato osoba koncem října 2020 umístila pod smyšleným profilem na sociální síť Facebook v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem výhrůžku všem policistům a členovi vlády, že pokud od následujícího dne nebudou otevřeny všechny restaurace a bary, vjede kamionem do lidí, které usmrtí stejným způsobem jako Olga Hepnarová (případ z roku 1973),“ stojí v tiskové zprávě Národní centrály boje proti organizovanému zločinu.

Muž je prý stíhán na svobodě, ale v případě odsouzení může o svobodu přijít až na 15 let. Rozpětí trestu se v tomto případě pohybuje od 5 do 15 let. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…