Muž, kvůli kterému sebrali Ransdorfa ve švýcarské bance, je znovu na scéně. Znovu jde o peníze a znovu je to velmi podivné

28.12.2017 17:57

Vladimír Huněk. Muž, kvůli němuž byl před dvěma lety v curyšské bance zatčen i později zesnulý europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), má opět problémy s policií. Podle všeho měl Huněk, údajný dědic švýcarského konta, vylákat půjčku od svých známých z Berounska. Píše o tom server iRozhlas.cz.

Muž, kvůli kterému sebrali Ransdorfa ve švýcarské bance, je znovu na scéně. Znovu jde o peníze a znovu je to velmi podivné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf
reklama

Půjčku měl Huněk získat na základě pochybných dokumentů, mimo jiné i díky závěti ručně psané jeho tetou v němčině. Alespoň tak popsala dokumenty Julie Hábová. Huněk ji měl v roce 2015 požádat o půlmilionovou půjčku. Chtěl si tak odblokovat zděděné konto ve Švýcarsku. 

Hábová pak zjistila, že mnozí lidé Huňkovi naletěli a nezískali pak zpět žádné peníze. Obrátila se tak na policii v Berouně, která však po roce případ odložila, neboť nebyly předloženy žádné dokumenty, kde by byla využita švýcarská razítka nebo zjištěno jejich zneužití. Razítka Hábová rovněž nalezla v domě Huňka.  

Původní text ZDE.

Obdobné dokumenty s razítky, jak píše server iRozhlas.cz, se objevily i kvůli zatčení europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) a tří Slováků přímo v curyšské bance. Jeden ze zatčených, Petr Guzmický, pak k papírům z účtu uvedl, že tvrdili, že jsou falešné.

„V případu byla vyžádána mezinárodní právní pomoc v Rakousku a ve Švýcarsku. Na základě nových důkazů a skutečností je v něm pokračováno. S ohledem na pokračování nemůžeme sdělit podrobnější informace,“ potvrdila nyní mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Huněk však podezření z jakýchkoliv podvodů odmítá. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …