Muž na Znojemsku vyhrožoval starostce likvidací i vypálením obce

30.12.2019 12:58

Ve vazbě skončil devětatřicetiletý muž, který vyhrožoval starostce jedné z obcí na Znojemsku fyzickou likvidací a vypálením vesnice. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová, napsala ČTK.

Muž na Znojemsku vyhrožoval starostce likvidací i vypálením obce
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo
reklama

Za vyhrožování s cílem působit na úřední osobu mu hrozí až tři roky vězení.

Případ oznámila starostka blíže nespecifikované obce přes vánoční svátky. „Už půl roku čelí nepříjemnému chování muže. Vše začalo v srpnu, když ji tehdy ve večerních hodinách oslovil na ulici a požadoval v obci vykonávat veřejně prospěšné práce,“ uvedla Drahokoupilová.

Starostka dotyčnému vysvětlila, že musí podat žádost písemnou formou a dostavit se v úředních hodinách. „To se mu zřejmě nelíbilo a od té doby jí různě vyhrožuje. Vše vygradovalo před Vánoci a během nich. Kromě vykřikování, že nesnáší politiky, začal muž vyhrožovat i fyzickou likvidací a vypálením vesnice,“ řekla Drahokoupilová. Podle ní policie muže zadržela a soudce na základě předložených důkazů rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…