Muž, o kterém se nemluví. Česká média šlapou do nové kauzy

18. 1. 2016 8:52

„Fantom byznysu“ Petr Sisák a bývalý insolvenční správce Ivo Hala jsou podle MF Dnes v hledáčku policie. Podle informací České televize jsou oba muži mezi 14 lidmi, pro něž si v pátek policisté přišli do ústecké Spolchemie a na další místa. I přestože vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová obě jména nepotvrdila, uvedla, že na dva muže se chystá eurozatykač.

Muž, o kterém se nemluví. Česká média šlapou do nové kauzy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

V pátek policie zasahovala také v budově Krajského soudu v Českých Budějovicích. Ten se zabývá insolvencí zadlužené Via Chem Group. I s touto společností je mimo jiné Sisák spojován. Celý zásah souvisel rovněž s firmou Key Investments, jež koupila například dluhopisy právě výše uvedené společnosti. 

To, že Sisák s Halou policii v pátek vyklouzli, Bradáčová zdůvodňuje mimo jiné i tím, že mohlo dojít k případnému úniku informací. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) již přislíbil, že se případný zdroj úniku informací musí najít. „Teď není potřeba si házet horký brambor mezi policií a státním zastupitelstvím, ale společným úsilím toho člověka nebo lidi, kteří tu informaci vypustili, pokud je to pravda, najít, obžalovat a odsoudit,“ uvedl Chovanec.

Podnikatel Petr Sisák je muž, o kterém se nahlas nemluví. Tak jej nazvaly dnešní Lidové noviny. Jde totiž o podnikatele, jehož jméno veřejnost příliš nezná, a to přesto, že se objevuje v celé řadě finančních kauz od poloviny devadesátých let. Jeho stopa se podle všeho objevuje například v kauze CS Fondů, Litoměřických fondů, Ekoagrobanky, První slezské banky, Zbrojovky Brno, či dokonce i v kauze privatizace plzeňské Škodovky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…