Může za to Bohuslav Sobotka. Známá advokátka zatápí premiérovi, jde prý až o 20 miliard

29. 9. 2015 6:55

I přestože premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tvrdí, že v kauze privatizace OKD má čisté svědomí, advokátka Hana Marvanová je jiného názoru. Píší to dnešní Lidové noviny. Podle obžaloby přišel stát v kauze OKD o 5,7 miliardy korun.

Může za to Bohuslav Sobotka. Známá advokátka zatápí premiérovi, jde prý až o 20 miliard
Foto: Archiv HM
Popisek: Advokátka Hana Marvanová
reklama

Marvanová se kauzou zabývá již od roku 2011, kdy podala trestní oznámení. A to právě nyní vyústilo ve zmiňovanou obžalobu.

„Po seznámení se s argumenty, které jsou uvedeny v obžalobě, tedy že byl o všem informován a předkládal materiály na vládu, podle mě odpovědnost nese tehdejší ministr financí a současný premiér Bohuslav Sobotka,“ říká Marvanová a ukazuje i na tehdejšího ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana (ČSSD).

V roli obžalovaných však figurují pouze tři lidé – soudní znalec Vox Consult Rudolf Doucha a dva bývalí úředníci Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek.

Podle Marvanové může být nakonec škoda způsobená státu, jež je nyní vyčíslena na 5,7 miliardy korun, mnohem vyšší. Usuzuje tak proto, že se začali zabývat tím, co všechno v posudku Vox Consult nebylo oceněno. „Spočetli jsme ztrátu na dvacet miliard,“ řekla.

„Postupoval jsem zcela v souladu s platnými zákony, na základě znaleckého posudku, který objednal Fond národního majetku a na základě stanoviska ÚOHS,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka, který dodnes necítí žádné provinění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …