My, úchylové. Fendrychu! Klára Samková hájila Klause ml., šlo o pojem „tradiční rodina“

14.06.2019 20:42

Má několikrát rozvedený právo mluvit o konzervativních hodnotách? Podle advokátky Kláry Samkové ano. „To jsme totiž my, úchylové, co si myslíme, že když s někým vlezu do postele, že si jej mám taky vzít, tedy vztah legitimizovat,“ říká dvakrát rozvedená advokátka a politička.

My, úchylové. Fendrychu! Klára Samková hájila Klause ml., šlo o pojem „tradiční rodina“
Foto: Repro idnes TV
Popisek: Václav Klaus mladší na tiskové konferenci hnutí Trikolóra

Již od několika komentátorů zazněly uštěpačné poznámky na adresu Václava Klause mladšího, že mluví o konzervativní politice a tradicích, a přitom je již několikrát rozveden. Za všechny například komentátor Martin Fendrych z Aktuálně.cz, který o Trikolóře napsal: „Samozřejmě, jde přece o ‚konzervativní‘ hnutí: rodina–obec–stát. ‚Podporujeme klasické rodiny,‘ čteme na stránkách think-tanku a hned nám vyskočí, že Klaus junior je dvakrát rozveden, což je zřejmě ta nová, pravá forma klasické rodiny.“

Celý komentář ZDE:

Této kritice se rozhodla nastavit zrcadlo advokátka Klára Samková. Píše: „VKml. je vyčítáno, že není oprávněn hájit zájmy tradiční rodiny, protože je sám třikrát rozvedený. Nevím, jestli třikrát, ale jako rozvodová advokátka a sama dvakrát rozvedená osoba mám na věc poměrně ucelený názor: V zásadě existují dva druhy lidí, co se sexuálního chování týká. U těch prvních čtu v protokolech ze soudních síní na příklad toto: ‚Otec nezletilého zjistil, že není biologickým otcem dítěte, ovšem návrh na popření otcovství byl zamítnut z důvodu propadné lhůty. Matka uvedla, že neví, kdo je biologickým otcem dítěte, protože k početí došlo z náhodného pohlavního styku. Soud konstatuje, že dle šetření OSPOD nezletilý považuje za svého otce svého matrikového otce, má ho rád a v poslední době, kdy se s ním matrikový otec nestýká, se nezletilému po tomto otci stýská.‘ Zde máte obsaženy oba exempláře, tedy ‚...kámen cihlu‘ i ‚já debil držím, co se dá‘,“ tvrdí advokátka.

JUDr. KLára A. Samková, Ph.D.

  • BPP
  • kandiduji do europarlamentu za Alternativu pro ČR 2017
  • mimo zastupitelskou funkci

„K druze jmenované skupině si dovolím přidat i sebe a pravděpodobně též VKml,“ píše dále. „To jsme totiž my, úchylové, co si myslíme, že když s někým vlezu do postele, že si jej mám taky vzít, tedy vztah legitimizovat. Chápu, že v dnešní ‚free době‘ je to značně dementní názor, spřažený právě s tou nesmyslnou představou tradiční rodiny. Osobně dělám vše pro to, aby mne tento přístup alespoň v rovině osobní opustil, a doufám, že VKml. půjde tímtéž směrem. Ovšem na tom, že rodina, a to tradiční rodina vychovávající děti, si zaslouží maximální ochrany, budu trvat i já, dvakrát (potupně) rozvedená...“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

7:31 Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

Místopředsedkyně ČSSD a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má obavy, že ve vyloučen…