Mýlíte se, vážení, odepsal Zeman na protest. Vysvětlil, jak je to s návštěvou z Uzbekistánu

11.02.2014 19:11

Prezident Miloš Zeman odpověděl organizaci Člověk v tísni na otevřený dopis k příležitosti blížící se návštěvy uzbeckého prezidenta Islama Karimova. Podle Zemana uzbeckého prezidenta Islama Karimova pozval jeho předchůdce a je věcí diplomatické zdvořilosti, že nový prezident přejímá závazky svého předchůdce. Organizaci Zeman popřál více informovanosti a méně pokrytectví.

Mýlíte se, vážení, odepsal Zeman na protest. Vysvětlil, jak je to s návštěvou z Uzbekistánu
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro pořad ČT Interview

Zeman včera obdržel od organizace Člověk v tísni Otevřený dopis prezidentu Miloši Zemanovi u příležitosti blížící se návštěvy uzbeckého prezidenta Islama Karimova, na který odpověděl Otevřeným dopisem prezidenta republiky. Organizace Člověk v tísni v dopise protestovala proti návštěvě prezidenta Uzbekistánu, kterrou prý Zeman domluvil během olympiády v Soči.

Celý otevřený dopis ZDE.

„Mýlíte se hned v první větě svého otevřeného dopisu. Uzbeckého prezidenta Islama Karimova pozval můj předchůdce a je věcí diplomatické zdvořilosti, že nový prezident přejímá závazky svého předchůdce,“ napsal Zeman s tím, že si nevšiml, že by organizace protestovala proti návštěvě Václava Klause v Uzbekistánu.

Zeman dále podotkl, že Karimov nedávno jednal s vysokými představiteli Evropské unie v Bruselu. „Nevšiml jsem si, že byste protestovali proti této návštěvě,“ napsal Zeman s tím, že si nevšiml ani toho, že by Člověk v tísni protestoval proti americkému stanovisku, jenž hodnotí Uzbekistán jako spojence v boji proti islámskému terorismu.

Odpověď prezidenta Zemana ZDE.

Signatáři v dopisu vyzvali prezidenta, aby při setkání požádal prezidenta Karimova o vysvětlení vážného porušování lidských práv. Dopis iniciovali uzbečtí disidenti a bývalí političtí vězni spolu s mezinárodní organizací Human Rights Watch, která situaci v Uzbekistánu dlouhodobě monitoruje. Připojil se i Člověk v tísni a další české organizace. „Přeji Vám více informovanosti a méně pokrytectví," dodal ve svém listu prezident Zeman.

reklama

autor: jno

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelenskyj a celý parlament tleskali. 98letému veteránovi z SS. Ano, opravdu

9:15 Zelenskyj a celý parlament tleskali. 98letému veteránovi z SS. Ano, opravdu

Ukrajinskému prezidentovi Zelenskému se dostalo ovací vestoje v kanadském parlamentu. Nebyl ale jedi…