Mynář zažádá o prověrku, aby mohl zůstat v Zemanových službách

25.11.2013 16:21 | Zprávy

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář si zažádá o bezpečnostní prověrku, aby mohl i nadále působit na Pražském hradě. ČTK to dnes řekla mluvčí prezidenta Hana Burianová. Odmítla zároveň dnešní informace serveru Týden.cz o tom, že Mynář ve své funkci na Hradě po Novém roce skončí.

Mynář zažádá o prověrku, aby mohl zůstat v Zemanových službách
Foto: Daniela Černá
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář a Miloš Zeman ve Valašských Kloboukách

"Pan kancléř mi potvrdil, že se jedná o lživou informaci," řekla ČTK Burianová. Mynář ji prý v osobním rozhovoru ujistil, že si o bezpečnostní prověrku zažádá a pro prezidenta bude dále pracovat. "Pan kancléř je ve finální fázi příprav všech materiálů nutných k podání žádosti o prověrku," dodala Burianová.

Mynář je ve funkci zhruba tři čtvrtě roku, stále však nemá prověrku

Média již delší dobu spekulují o tom, že Zeman plánuje Mynáře vyměnit, ať již ředitel prezidentské kanceláře o prověrku od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) zažádá, či nikoli. Burianová dnes ČTK řekla, že o žádném prezidentově plánu na změnu kancléře neví. Server Týden.cz dnes citoval nejmenovaný zdroj, který uvedl, že Mynář má na Pražském hradě skončit po Novém roce. Internetový zpravodajský web také uvedl, že se v prezidentově týmu chystají další změny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

21:30 „Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

„Pan prezident nemá rád změny režimu,“ tvrdí politolog Petr Drulák. I proto spolek Svatopluk z.s. sv…