Mynářův plat: Kancléř útočí. Proti penězům v ČT

15. 9. 2020 13:14

Bývalý spolupracovník a speechwriter premiéra Mirka Topolánka Martin Schmarcz si na svém facebooku dobíral hradního kancléře Vratislava Mynáře za to, kolik bere. Pražský hrad byl nucen zveřejnit platy celkem sedmi vysokých státních úředníků včetně kancléře. Nařídil mu to Městských soud v Praze na základě žaloby Kristýny Bašné. Tuto zprávu přinesla ČTK. A těch 1,6 mega čistého? Podle Schmarcze žádná žebrota. Ředitel ČT Dvořák ale prý bere mnohem víc.

Mynářův plat: Kancléř útočí. Proti penězům v ČT
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Vratislav Mynář v pořadu Horké téma
reklama

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

88%
12%
hlasovalo: 34425 lidí

Schmarcz, blízký spolupracovník premiéra Topolánka, v příspěvku ironicky poznamenává: „Že se za svůj plat na vládě stydím já, to je jasné. Ale proč se styděl Mynář?“ a dodává: „Nechápu. 1,6 mega čistého není zas taková žebrota.“

V komentářích pod příspěvkem Schmarcz dále píše, že odmítá ukazovat svoje výplatní pásky, vypadal by prý jako idiot a nikdo by mu už nikdy nezaplatil.

Ke zveřejnění svého platu se vyjádřil i sám kancléř Mynář, když prohlásil, že: „Platy ředitelů odborů i můj plat jsou zcela srovnatelné s platy vedoucích představitelů v jiných státních institucích.“ a doplnil: „Ba naopak, i ti nejlépe placení úředníci, státní zástupci, soudci, manažeři státních firem, ministři, dokonce i sám prezident republiky, zdaleka nedosahují platových poměrů například ředitele České televize, která o počínání paní Bašné horlivě informuje. Přitom mzda ředitele ČT Petra Dvořáka dosahuje téměř dvojnásobek mzdy samotného prezidenta republiky. Stránka paní Bašné o tom samozřejmě mlčí.“

Bašná provozuje web, na kterém zveřejňuje platy, odměny a další bonusy nejvyšších tuzemských úředníků. Dle Mynáře je projekt Bašné netransparentní a jediným jeho známým sponzorem je údajně velvyslanectví USA v Praze. To se hradnímu kancléři zdá zcela nepřijatelné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

11:31 To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

Mezi nejslavnější aktivisty proti vládním opatřením se určitě řadí Jana Peterková, která proslula sv…