Mystifikátor Kohout podal návrh na neplatnost evropských voleb

1. 6. 2014 21:33

Kandidát za Aktiv nezávislých občanů Lukáš Kohout podal stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu na volby do Evropského parlamentu. Ve svém návrhu na neplatnost voleb argumentuje například pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do EP.

Mystifikátor Kohout podal návrh na neplatnost evropských voleb
Foto: Lukáš Kohout - profil
Popisek: Lukáš Kohout

Lukáš Kohout, známý například tím, že cestoval jako falešný asistent předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana po celém světě, podává návrh na neplatnost voleb do Evropského parlamentu. V návrhu pro Nejvyšší správní soud, který poslal i do redakce ParlamentníchListů.cz, se odkazuje na několik důvodů.

Jedním z nich je hranice nutná pro vstup do EP. Pětiprocentní hranice prý Kohoutovi porušuje jeho ústavní právo na účast v rovné a svobodné soutěži ve volbách. „Konkrétní porušení svých práv spatřuje stěžovatel v tom, že na základě politické dohody tzv. velkých politických stran byla Parlamentem ČR zavedena pětiprocentní klauzule pro možnost vstupu do skrutinia, eliminující a diskriminující malé politické strany a nezávislé kandidáty ve volbách do Evropského parlamentu,“ píše Kohout. Na pětiprocentní klauzuli si stěžovaly i Strana zelených a Česká pirátská strana.

Dále Kohout uvádí mediální nerovnost. „Stěžovatel je hrubě diskriminován a poškozen tím, že před volbami není stěžovateli zajištěn rovný přístup ani k místním sdělovacím prostředkům, ani ve veřejnoprávní České televizi, když jako neparlamentní strana nemá možnost v on-line přenosu zpravodajské stanice www.ct24.cz představit kandidáty do EP, tak jak to mohou učinit parlamentní strany,“ stojí ve stížnosti.

K těmto svým tvrzením uvádí následně i důkazy a žádá o to, aby Nejvyšší správní soud přepočítal volební hlasy ve volebních okrscích, které Kohout vyjmenovává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…