Mýty o vakcinaci? Je to jinak, říká Vondráček. Varuje před tím, k čemu dochází ve Francii

21.07.2021 18:09 | Bleskově

„Občas nám lidé přisuzují některé nálepky, které nám úplně nepřísluší. Někteří říkají, že jsme antivaxeři, že jsme proti očkování, jiní zase říkají, že očkování podporujeme,“ uvedl předseda Svobodných Libor Vondráček a dal vše na pravou míru. On sám je proti očkování nedobrovolnému, to dobrovolné podporuje.

Mýty o vakcinaci? Je to jinak, říká Vondráček. Varuje před tím, k čemu dochází ve Francii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

„Já osobně jsem proti očkování, které je nedobrovolné, proti tomu, které je vynucované,“ uvedl Vondráček s tím, že také nesouhlasí, aby neočkovaní měli jiný rozsah práv.
 
„Jsem také proti očkování, ke kterému lidé musejí být nuceni nebo motivováni tím, že díky tomu mohou jet na dovolenou, můžou vyhrát nějakou věc, ať už je to mobil nebo tenisky. Anebo můžou bez problémů chodit na místa, kam jiní neočkovaní chodit nemohou,“ reagoval Vondráček na soutěže, které mají za cíl nalákat co největší počet osob k očkování. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 
Očkování by podle něj mělo být dobrovolné a každý by měl mít možnost si vybrat, jestli se oočkovat nechá a jakou látkou. „Myslím, že je to výsostná záležitost každého jednotlivce, aby si vybral, jestli chce, nebo nechce,“ dodává. 
 

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18486 lidí
„Proti čemu ale ještě jsem, je to, abychom kritizovali Bělorusko, Maďarsko, Polsko a jiné státy kvůli tomu, že se chovají autoritářsky, že upírají práva svým občanům, a zároveň přehlíželi to, co se teď děje ve Francii, kdy Emmanuel Macron řekl jednoznačně, že neočkovaní budou mít velké problémy, aby neztratili zaměstnání, a je tam navázáno dalších mnoho věcí, které mají být pro ty neočkované špatné a mají lidi přesvědčit k tomu, aby se očkovat nechali. A to už opravdu nejde o žádné dobrovolné očkování,“ říká s tím, že bychom neměli být pokrytci a zasahovat do vnitrostátních věcí jenom ve chvílích, kdy se nám to hodí. 
 
„Takže pokud jedním dechem chceme kritizovat Bělorusko, Polsko a Maďarsko, určitě bychom neměli zavírat oči nad tím, co se děje ve Francii,“ dodává.  
 
Pro Libora Vondráčka Francie a Bělorusko rozhodně nejsou státy, kterými by se Česká republika měla inspirovat. „Mrzí mě, že naše politická reprezentace se předhání v tom, kdy má odsuzovat něco, co se děje ve státech na východ od nás, ale před tím, co se děje ve státech na západ od nás, tak často zavírá oči, myslí si předseda Svobodných. 
 
Příklad bychom si prý měli brát ze svobodnějších států, kdy uvedl Velkou Británii, která zažila začátkem tohoto týdne den svobody a zrušila téměř všechny dosud platné restrikce. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…