Pietní akci pořádají aktivisté v 16 hodin na takzvaném Dětském hřbitově, který je zhruba 70 metrů od severního vchodu směrem podél hřbitovní zdi. ČTK o tom za iniciativu informoval Petr Marek. Vzpomínku na dětské oběti komunismu bude platforma připomínat celý červen mimo jiné i řetězovou hladovkou.
Na Ďáblickém hřbitově jsou náhrobky 43 dětí, které zemřely ve věznicích. "Další dosud neidentifikovaný počet dětských obětí je pohřben bez náhrobku. Děti umíraly především pro neposkytnutí dostatečné lékařské péče, někdy zjevně i týráním. Tyto zločiny nebyly vůbec vyšetřeny, natož potrestány," uvedl Marek. Matky se ani nedozvěděly, proč jejich děti zemřely.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp