Na Kladensku skončilo první kolo doplňovacích voleb do Senátu

19.03.2011 14:17

První kolo doplňovacích senátních voleb na Kladensku skončilo. Voliči v něm vybrali přinejmenším dva favority na obsazení místa v horní komoře parlamentu po zesnulém diplomatovi Jiřím Dienstbierovi (za ČSSD). Hlasy se zatím sčítají.

Na Kladensku skončilo první kolo doplňovacích voleb do Senátu

Voleb se podle odhadů zúčastnila asi 21 procent voličů. Výsledky sčítání by měly být známy kolem 17 hodin. Budou postupně zveřejňovány také na stránkách www.volby.cz. 

Voliči si vybírali s devíti kandidátů. Proti Jiřímu Dienstbierovi mladšímu (ČSSD) kandidoval primátor Kladna Dan Jiránek (ODS). Za TOP 09 a hnutí Starostů zde kandidoval starosta Kmetiněvesi Luděk Kvapil.

KDU-ČSL zde měla za kandidáta Miroslava Rovenského. Komunisté Zdeňka Levého, starostu Drnku. Kandidovala zde i Jana Bobošíková, předsedkyně strany Suverenita, nebo ekonom Milan Vodička za Stranu svobodných občanů.

Průběh sobotních voleb

Druhý den hlasování začne v sobotu v 08:00 a skončí o šest hodin později.

Volby se týkají jižní části kladenského okresu a také severní části okresu Praha-západ. Voliči mají nyní na výběr devět kandidátů. Pokud žádný z nich nezíská nadpoloviční většinu hlasů, dva nejúspěšnější postoupí do volebního finále, které bude za týden.

Senátorem na tři a půl roku

Senátní volby v kladenském obvodu dosud vždy vyhrávali kandidáti sociální demokracie, a to až ve druhém volebním kole, kde jim soupeři byli občanští demokraté.

Vítěz nynějších voleb získá senátorství jen na tři a půl roku, do podzimu 2014, tedy na zbytek mandátu po Dienstbierovi.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…