Na ROP Severozápad jsem si nezasedli, zdůrazňuje šéf ÚOOZ Šlachta

17.09.2012 19:13

Hostem pondělních Impulsů Václava Moravce byl šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlacha, který v křesle hosta vychválil práci svých lidí, ocenil jejich pracovní nasazení a důrazně odmítl nařčení, že by si přednostně zasedl na aktéry kauzy ROP Severozápad.

Na ROP Severozápad jsem si nezasedli, zdůrazňuje šéf ÚOOZ Šlachta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ
reklama

"Kauza ROP Severozápad je jedna z věcí, která nás v tuto chvíli hodně zaměstnává. V současné době můžu říct, že jsme přišli na kriminální systém a proto jsme tam v poslední době několikrát byli. Těžké je to v tom, že nikdo za tím nevidí tu mravenčí práci. Musíte prosít tisíce dokumentů a pak teprve můžete vstoupit do kanceláří ROP Severozápad," popisuje práci kriminalistů Šlachta.

"Naprosto se ohrazuji proti tvrzení, že jsme si na někoho zasedli, my pracujeme na základě konkrétních poznatků," reagoval dále na poznámku moderátora Šlachta. Z Ústeckého kraje totiž občas zaznívají hlasy, že si policisté zasedli přednostně na jejich region.

Útvar pracuje na řadě věcí

Řeč došla i na akci čistka, která se pokouší rozkrýt způsoby, jakými jsou v České republice legalizována kradená vozidla z ciziny. "Několikrát jsem byl až překvapen, na jaké všechny doklady u nás lze přihlásit auto," podivoval se šéf ÚOOZ. Podle Šlachty je třeba, aby v síti kriminalistů uvízli jak lidé, kteří vozidla kradou, tak osoby, které je pak legalizují a zatím není možné říci, kolik lidí v té síti uvízne.

Mezi jinými se Šlachtův útvar podílí také na šetření metylalkoholové kauzy, ale není to tak, že by se věnoval jen této kauze. Sleduje celou řadu případů a členové útvaru pracují s velkým nasazením. Šlachta chválil své spolupracovníky s tím, že oceňuje jejich nasazení a pokud se snad někomu jejich práce nelíbí a kritizuje je, mohlo by se stát, že budou pracovat jen tak, jak je jim to nařízeno a vynechají práci dlouho přes čas tak, jak pracují dnes. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…