Na Respektu chválí Vladimira Putina. Přečtěte si, jak se mu to podařilo

04.09.2014 17:23

Ukrajině nezbývá než ruský mírový plán se zahraničními pozorovateli akceptovat, píše server Respekt.cz. Na západní sankce to ale nemá mít vliv. Sankce jsou odpovědí na teritoriální agresi - a na té mírový plán nic nemění.

Na Respektu chválí Vladimira Putina. Přečtěte si, jak se mu to podařilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Velvyslanectvím Ruské federace v Praze byl postaven tzv. MikroMaidan na protest proti Vladimiru Putinovi a na podporu Kyjeva
reklama

Invaze Ruska na Ukrajinu podle Respektu.cz obrodila vážnost a význam NATO. Právě jeho osmadvacet členů prý nyní bude k Alianci přistupovat s obnovenou vážností a s vědomím jejího významu. To je podle serveru výsledkem Putinových akcí na Ukrajině.

„Jestli Putin něco skutečně přehnal – a probudil tím i poslední váhavce – pak to byly jeho nedělní a pondělní výroky o tom, že si s ním Západ nemá zahrávat a plést se mu do cesty, výroky o státnosti pro Novorusko a řeči, že dobude Kyjev za čtrnáct dní,“ píše na Respektu ve své pravidelné rubrice „Audit" komentátor Jan Macháček.

Právě prý tyto výroky a invaze ruských vojsk na východ Ukrajiny přiměla členy NATO k jednání. „Minimum, které se od summitu ve Walesu čeká, je, že členské státy tentokrát představí důvěryhodný konkrétní plán a skutečně seriózní slib, že zvýší zbrojní výdaje na dvě procenta HDP,“ uvádí server.

Celý text ZDE.

A to není všechno, očekává se, že summit NATO dá vzniknout rychlé reakční síle, která bude cirkulovat mezi Polskem a Pobaltím. Základny budou prázdné, ale vybavené. Pokud dojde k další eskalaci napětí, mohou se z rotujících jednotek stát posádky stálé.

Na sankce proti Rusku mírový plán nemá vliv

Putin navrhl sedmibodový plán k řešení krize a podle Respektu.cz jej Ukrajina přijme. „Vzhledem k tomu, že Západ nebude vojensky pomáhat Ukrajině, ani ji rychle přijímat do NATO, Ukrajině nezbývá než Putinův mírový plán se zahraničními pozorovateli akceptovat, přestože je Putin notorický lhář,“ píše se v článku.

Nicméně na sankce proti Rusku to nemá mít vliv, protože Evropa a Západ musejí dát najevo, že to není jejich mírový plán nebo jejich příměří a že sankcí se to nijak netýká. Sankce jsou odpovědí na teritoriální agresi - a na té mírový plán nic nemění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…