Doplňovací volby se konají kvůli Hlavatému, který byl v říjnu díky preferenčním hlasům zvolen do Poslanecké sněmovny, a mandát senátora mu proto automaticky zanikl. Hlavatý pak oznámil, že o křeslo senátora bude usilovat znovu a poslaneckého mandátu se vzdal.
Sobotka jako vítěz prvního kola získal 33,5 procenta hlasů. Majitel největší české textilky Juta Hlavatý obdržel 25,2 procenta. V prvním kole lidé vybírali z devíti kandidátů. Vítěz doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku bude senátorem jen dva roky a devět měsíců.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Před volbami jste tvrdili něco jiného
Proč jste před volbami strašili tím, jak nás Babiš potáhne na východ, když teď sám říkáte, že by bylo naprosto proti zájmům Andreje Babiše odklánět se od západních struktur? Lhali jste tak nebo můžete mi to vysvětlit?
Další články z rubriky
16:40 Epsteinův mobil promluvil. Kdo měl poškodit Trumpa?
Jeffrey Epstein je mrtvý, ale jeho mobil stále mluví. Deník The Washington Post zveřejnil textové zp…
- 12:31 „To by bylo po Praze radosti, kdyby tady spadl strop.“ Předaly se ceny a lidé se srotili kolem Rajchla
- 9:35 Pavel zdržuje, takže miliardy Ukrajině stihne odkývat Fiala
- 16:08 Akce proti Oganesjanovi. Pšenáka vyzvali, aby ukázal zuby. Nechtěl
- 12:11 Hoffman: Petr Pavel není Caesar. Zaručený způsob, jak se ztrapnit
- 4:40 „Tady nejsme armáda.“ Pavel narazil u právníků za zdržování nové vlády




