Na Václavském náměstí dnes proběhnou demonstrace proti imigrantům, ale i na jejich podporu

17.10.2015 6:07

Na pražském Václavském náměstí se dnes odpoledne sejdou zastánci i odpůrci migrantů. Svolané demonstrace od sebe bude oddělovat magistrála, obě začínají ve 14:00. Na podporu shromáždění protestujícího proti uprchlíkům přijedou ze Strahova motorkáři. V polovině září se podobných demonstrací na stejném místě zúčastnily stovky lidí.

Na Václavském náměstí dnes proběhnou demonstrace proti imigrantům, ale i na jejich podporu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před schůzí Bezpečnostní rady státu se před úřadem vlády sešlo asi 150 lidí vyjádřit nesouhlas s vládní imigrační politikou a podpořit názory Miloše Zemana

Na akci Za otevřenou Evropu a lidská práva, proti nenávisti, xenofobii a rasismu vystoupí s projevy například koordinátor pomoci v Maďarsku Jan Vrobel nebo etnolog Michal Pavlásek. Její účastníci se sejdou u sochy svatého Václava a poté vyrazí na náměstí Míru.

Mezi ohlášenými řečníky akce před muzeem, která je nazvaná Za naši kulturu a bezpečnou zem - upozornění na problémy související s imigrací, apel vládě a Poslanecké sněmovně na řešení, jsou politici Tomio Okamura a Radim Fiala nebo zpěvák Aleš Brichta. Na stejném místě se demonstrovalo v polovině září. Shromáždění kritiků islamismu u budovy Národního muzea se tehdy podle odhadu policie zúčastnilo 700 až 800 lidí.

Jejich příznivci byli i u zadní části pomníku svatého Václava, před kterým se konala manifestace za solidaritu s uprchlíky. Té se podle odhadu policistů na místě zúčastnilo 300 až 500 lidí. Protiislámskou demonstraci podpořili účastníci motorkářské demonstrace Bikeři proti islámu, kteří po několik minut za troubení a túrování projížděli v době shromáždění na Václavském náměstí v koloně po magistrále. Prahou projelo zhruba 350 motocyklů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

17:59 Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

VÍME PRVNÍ Redakce ParlamentníchListů.cz obdržela zajímavou informaci. Na elitním katolickém Arcibis…