Na bezpečnosti horníků se nikdy nešetřilo! řekl v živém vysílání poslanec. Řešila se i pomoc rodinám obětí

21.12.2018 19:39

V dole ČSM na Karvinsku ve čtvrtek bohužel zemřelo 13 horníků. Většinou šlo o Poláky. V pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu se k neštěstí vyjádřilo několik hostů. Moderátorka Marie Bastlová na rozhlasových vlnách přivítala starostu obce Stonava, kde důl leží, Ondřeje Febera. Promluvil také dlouholetý horník a dnes poslanec za hnutí ANO Josef Hájek. Ten zdůraznil, že rodinám obětí neštěstí je třeba co nejrychleji pomoct.

Na bezpečnosti horníků se nikdy nešetřilo! řekl v živém vysílání poslanec. Řešila se i pomoc rodinám obětí
Foto: Profimédia
Popisek: Ilustrační foto
reklama

„Nás se to týká zejména morálně. My jsme svázáni s OKD v regionu,“ uvedl Feber (ANO). Dříve ve Stonavě žilo na 6 tisíc lidí, dnes to jsou asi 2 tisíce lidí

Anketa

Důvěřujete Janu Hamáčkovi?

4%
96%
hlasovalo: 12937 lidí

„Šéf státní společnosti Prisko Marian Klásek, člen TOP 09, na úvod svého vystoupení vyjádřil soustrast všem pozůstalým,“ řekl host. Společnost Prisko dnes vlastní firmu OKD a Klásek moc poděkoval za nasazení všem záchranářům, kteří s nasazením vlastního života na místě pracovali a pracují. Klásek také zdůraznil, že pozůstalým bude vyplaceno odškodné. Ať už půjde o Poláky, nebo Čechy, „naší snahou bude vyplatit odškodné v maximální možné výši a o pozůstalé se postarat.

„Pořád jsme přesvědčeni o tom, že bezpečnostní standardy v OKD jsou na velmi vysoké úrovni. Stalo se neštěstí, ale neštěstí se stávají i na silnicích i v letecké dopravě a stává se i v hornictví,“ prohlásil Klásek.

Zdůraznil také, že společnost OKD dbá na bezpečnostní standardy a věří, že na ně bude dbát i nadále, aby se lidé nebáli v dolech pracovat. „Klásek posluchačům také vysvětlil, že společnost OKD myslí na pozůstalé a poskytne jim sociální pomoc, aby se ze dne na den neocitli bez prostředků.

Fotogalerie: - Místo tragédie: Důl ČSM

Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever

Hájek dodal, že na bezpečnosti horníků se nikdy nešetřilo. Mimo jiné jsou tam odbory a ty by to nedopustily,“ zdůraznil Hájek. Dnes je OKD prosperující firmou a já musím zdůraznit, že se nikdy nešetřilo na bezpečnosti horníků,“ dodal jedním dechem Klásek. „Když dostal znovu slovo Hájek, vyzval občany, aby se zapojili do sbírky určené na pomoc postiženým rodinám. „Já jsem poslouchal pana Kláska, že dostanou rodiny odškodnění, ale řekněme si, že to bude chvíli trvat, zafunguje tam úřední šiml. Těm rodinám je třeba pomoci co nejdříve,“ zdůraznil zákonodárce.

Ředitel společnosti Prisko Hájkovi okamžitě poděkoval. Totéž udělal i starosta Feber, který požádal spoluobčany, aby vzali v potaz tuto smutnou události a v čase vánočním neodpalovali dělobuchy, rachejtle a petardy.

Podle společnosti OKD vybuchl v dole metan, ale přesnou příčinu neštěstí určí speciálně ustavená komise.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

7:36 Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

„Jakmile národ přestane dodržovat anticovidová nařízení, dojde k několika zcela zásadním věcem. Před…