Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

23. 1. 2021 17:01

V sobotu zemřela pražská zastupitelka, předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaroslava Janderová (ODS). Podle informací ČTK podlehla těžkému zápalu plic způsobenému koronavirem. Potvrdilo to několik magistrátních zastupitelů a informaci uvedl na Twitteru předseda místního sdružení ODS v Jesenici u Prahy Jan Klusáček.

Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze
Foto: ODS
Popisek: Jaroslava Janderová
reklama

„Umřela ženská, které jsem si strašně vážil jako politika i jako člověka. Už nikdy si nebudeme společně připomínat okupaci 68 dole na Můstku. Už nikdy nebude bojovat jako lvice za Nemocnici Na Františku. Sbohem, Jarko, bylo mi ctí, že jsme se znali a mohli spolupracovat,“ uvedl Klusáček na Twitteru.

Podle informací ČTK měla Janderová těžký oboustranný zápal plic, který byl způsoben covidem-19. Kvůli hospitalizaci se mimo jiné nezúčastnila čtvrtečního jednání zastupitelů. Vedle magistrátu působila rovněž na radnici Prahy 1.

A právě o dění na této městské části několikrát hovořila také s ParlamentnímiListy.cz.

V jednom ze svých posledních interview například uvedla: „Já věřím na strukturu tradičních demokratických stran. Pokud někdo z nás udělá chybu, je pod kontrolou kolegů a řadových členů. V hnutí rodiny Čižinských nic takového není, jejich lídr je nezpochybnitelný a neomylný. Nezlobte se, ale něčemu takovému nikdy věřit nebudu. A ani nevěřím, že uspěje – a to jak v Praze, tak zejména za jejími hranicemi.“

Jindy se na našich stránkách věnovala tématu války či ruské okupace.

„Vždy patřila k politikům, kteří varovali před nebezpečím a hrůzami komunismu, a nezdráhala se o nich mluvit ani v dnešní době. Doktorka Janderová nám tu bude velmi chybět!“ uvedl europoslanec a magistrátní zastupitel Jiří Pospíšil z TOP 09.

Jaroslava Janderová od roku 1994 působila jako advokátka se specializací na autorské, obchodní a občanské právo. Věnovala se podnikání, kdy provozovala jazzový a bluesový klub. Angažovala se rovněž v občanském sdružení Publicum commodum a pořádala akce připomínající zločiny komunismu. Sama byla komunistickým režimem před rokem 1989 často perzekvována.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

16:58 Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

Když premiér Andrej Babiš dorazil do vysílání CNN Prima News, by ostříhán velmi na krátko, takřka do…