Na generální stávku není vůle. Může za to i Zavadil, myslí si Dufek

12.11.2012 19:14

Hostem pořadu Interview 24 byl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. On sám si přeje, aby na demonstraci proti vládě 17. listopadu přišlo co nejvíce lidí. Generální stávku se ale zorganizovat nepodařilo.

Na generální stávku není vůle. Může za to i Zavadil, myslí si Dufek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odborář Bohumír Dufek

„Nenašli jsme určitou poptávku občanů České republiky,“ odpověděl Dufek na dotaz, proč se kromě demonstrace nebude konat také generální stávka. „Schvalují se zde zákony, které naší společnosti škodí, a to jedním hlasem – i když nepravomocně – odsouzeného poslance,“ uvedl.

Neštěstí politiky dostoupilo vrcholu

Dufek sám je toho názoru, že protest by měl být daleko razantnější, ale ani u ostatních odborových svazů, ani u občanů, nebyla odezva. „Generální stávka není o tom, že se několik předáků domluví a najednou vznikne,“ vysvětlil odborář s tím, že udělali anketu na pracovištích a podle ní se lidé stávek bojí, aby nepřišli o místo.

Odbory podle Dufka netáhnou za jeden provaz. „Je to o akceschopnosti jednotlivých odborových svazů, ne o velikosti,“ řekl. Zkritizoval také předsedu ČMKOS Jaroslava Zavadila. „Přiznám se, že bych přivítal razantnější přístup,“ prohlásil Dufek s tím, že to všechno Zavadilovi řekl i osobně.

Situace pro generální stávku bude tehdy, kdy se občanům bude dařit tak špatně a poroste bída způsobem, kdy začnou vznikat i neřízené akce. „Já jsem toho názoru, že budou předčasné volby,“ odmítl Dufek, že by se toto mohlo stát příští rok, protože vláda vydrží. „Neštěstí v politice, které musí občané snášet, dostoupilo vrcholu,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…