Na hádky s Ruskem doplatíme, varoval Filip. A Ženíšek se směje: Spíš komunisti. Přijdou o odměny?

10. 5. 2020 10:57

Předseda KSMČ Vojtěch Filip v nedávném rozhovoru pro Mladou frontu Dnes upozornil, že na řízenou destrukci vztahů s Ruskem ze strany některých českých politiků doplatíme. Jeho vyjádření se na svém facebookovém profilu předseda expertní komise TOP 09 pro zahraniční politiku Marek Ženíšek vysmál s tím, že na to doplatí komunisté.

Na hádky s Ruskem doplatíme, varoval Filip. A Ženíšek se směje: Spíš komunisti. Přijdou o odměny?
Foto: top09.cz
Popisek: Marek Ženíšek
reklama

Šéf komunistů v rozhovoru komentoval zprávy rezonující českou veřejností o údajném ruském agentovi s diplomatickým krytím, který přijel do Česka s ricinem v kufříku, pročež jsou starosta Řeporyjí Pavel Novotný, pražský primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář pod policejní ochranou. „Myslím, že jsou tu skupiny lidí, které usilují, abychom se s Ruskou federací rozhádali. To je evidentní a řízený proces,“ upozornil Filip.

Na to podle Filipa můžeme doplatit: „Může to být pro nás nebezpečné. Protože ztráta zahraniční orientace všemi azimuty znamená, že si zavřeme cestu na dobré obchodní i lidské jednání. A to, myslím, pro nás není dobré,“ podotkl předseda komunistů.

„Bohužel, naplňuje se scénář, který byl v roce 1985 napsán ve Spolkové republice Německo s prostým názvem: Jak zbavit německý národ zodpovědnosti za druhou světovou válku,“ komentoval předseda komunistů spory o výklad výsledků druhé světové války. „Česká republika a český národ by měly setrvat na tom, že byly na vítězné straně, že není poraženým,“ dodává.

Především na Filipova slova o tom, že destrukce vztahů s Ruskem je řízená a doplatíme na to, pak na svém profilu na Facebooku reagoval Marek Ženíšek: „Nevím, jak vy ostatní, ale pokud je to myšleno tak, že na to doplatí komunisté tím, že Kreml sníží předsedovi a dalším odměny, pak za mne je to ok!“ rýpl si.

„Pane Ženíšku,naprosto s vámi souhlasím. Mám pocit, že jsem zase o třicet let zpátky. V Sokolově odstraňují americkou vlajku, prezident poklonkuje Rusku. Doufám, že se nevrátí ono ‚Se Sovětským svazem na věčné časy...‘“ připojil svou reakci uživatel Jan Žanda.


„Politici obecně i vy, pane Ženíšku, jsou komedianti, kteří hřeší na blbosti lidí,“ upozornil Petr Zvěřina. „Jenže pane, někteří lidi mají i svůj názor a mozek, takže běžte s těmi vašimi polemikami do háje zeleného,“ doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …