Na hranici s Rakouskem je dnes rušno. Policisté a vojáci zde zahájili cvičení

30.09.2015 8:54

Policisté a vojáci zahájili dnes v 06:45 společné cvičení zaměřené na obnovení kontrol na státní hranici s Rakouskem. Kontroly přímo na hraničních přechodech začnou za několik hodin, řekl novinářům policejní prezident Tomáš Tuhý. Provoz to podle něj nemá nijak omezit. Do akce se zapojí 500 policistů a 300 vojáků.

Na hranici s Rakouskem je dnes rušno. Policisté a vojáci zde zahájili cvičení
Foto: David Hora
Popisek: Odpůrci islámu na bývalém hraničním přechodu

Úkolem cvičení je vyzkoušet ochranu hranice v případě zesílení migrační vlny. Scénář cvičení počítá s tím, že se změní hlavní migrační trasa, která nově povede přes české území. Policisté a vojáci si přímo na hraničních přechodech chtějí vyzkoušet, zda jsou na případné znovuzavedení kontrol připraveni.

Policisté a vojáci se rozmístí na čtyřech stanovištích poblíž hranic, kde se dozvědí instrukce, jak se mají při zavedení kontrol chovat. Pak se teprve přesunou přímo na hraniční přechody. Podle Tuhého se nebudou hranice uzavírat a neměla by být ohrožena plynulost provozu.

Česko-rakouská hranice má 464 kilometrů a je na ní 20 hraničních přechodů. Podle Tuhého by se policisté s vojáky měli během dne rozmístit na všechny přechody, cvičení se zaměří i na zelenou hranici.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

5:20 Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

Česká prozaička, spisovatelka a překladatelka s bulharskými kořeny Bianca Bellová se pustila do rozb…