Na kandidátce českobudějovické ODS ve volbách bude exministr Kuba a někdejší členka ANO

25.06.2018 12:37

Občanskou demokratickou stranu (ODS) povede do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Na kandidátní listině ODS je i Lucie Kozlová, která před několika týdny opustila českobudějovickou organizaci hnutí ANO. Zprávu přinesla ČTK.

Na kandidátce českobudějovické ODS ve volbách bude exministr Kuba a někdejší členka ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba
reklama

Občanští demokraté v Českých Budějovicích vsadili mimo jiné i na sportovce, na kandidátku zařadili mistra světa v hokeji Radka Bělohlava nebo bývalého ligového fotbalistu Petra Benáta.

„Když mě ODS oslovila, že bych měl být lídrem, měl jsem jednu podmínku. Tou byl právě fakt, že na kandidátní listině bude i řada nezávislých osobností z jiných sfér,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Českých Budějovicích Martin Kuba. V minulosti zastával funkci prvního místopředsedy ODS a v roce 2013 byl po rezignaci Petra Nečase také pověřen řízením strany.

Na druhém místě českobudějovické kandidátky ODS je nezávislá kandidátka a vysokoškolská pedagožka Dagmar Škodová Parmová. Na třetí pozici je současný poslanec Jan Zahradník, čtvrtá pak bývalá náměstkyně jihočeského hejtmana Lucie Kozlová. „Vždycky jsem spíš tíhla k pravicové politice a byla jsem voličkou ODS. Po odchodu z ANO jsem dostala několik nabídek a některé byly opravdu lukrativní z toho pohledu, že se jednalo třeba o post lídra kandidátky. Ale nejblíže mi je ODS,“ uvedla Kozlová.

Občanští demokraté získali v komunálních volbách před čtyřmi roky v Českých Budějovicích 5,41 procent hlasů, což jim zajistilo tři mandáty v městském zastupitelstvu. Kuba uvedl, že strana zatím nevzhlíží k nějakému konkrétnímu procentuálnímu výsledku, jehož by chtěla na podzim dosáhnout. „Nebudu říkat žádná čísla, nikdy je před volbami neříkám. Kandidátka má maximální ambice ve volbách uspět a bojovat o vítězství,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkrotil Pompeo Babiše a Česko? Překvapivý závěr. Jiný, než v českých novinách

10:41 Zkrotil Pompeo Babiše a Česko? Překvapivý závěr. Jiný, než v českých novinách

Včera měl v Praze ministr zahraničních věcí USA napilno, když se setkal s premiérem Andrejem Babišem…