Ovčáček tvrdí, že o ukončení přístupu dalších návštěvníků do Hradu rozhodla policie. „Účastníkům jsme zpřístupnili vstupy přesně do půlnoci. Uzavřeli jsme je asi pět minut po půlnoci kvůli zvýšenému bezpečnostnímu opatření,“ řekla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.
Ve sdělení o bezpečnostních opatřeních na Hradě v době vánočních svátků Ovčáček 23. prosince upozornil na bezpečnostní prohlídky návštěvníků půlnoční mše. Uvedl, že vstupy na Prašném mostě a z Hradčanského náměstí se otevřou od 22:45, jejich půlnoční uzavření ale neavizoval.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk