Na sanitku si počkáme déle. Rath: Lidé budou zatím umírat

29.08.2011 6:11 | Zprávy
autor: par

Dojezdová doba vozidel záchranné služby se možná prodlouží z dosavadních 15 minut na 20. S tím výrazně nesouhlasí stínový ministr zdravotnictví David Rath. Radost z toho podle něj bude mít snad jen Miroslav Kalousek, nebude totiž muset tolik vyplácet za zdravotní péči, když budou lidé rovnou umírat.

Na sanitku si počkáme déle. Rath: Lidé budou zatím umírat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sanitka z dob protestů ve zdravotnictví

"Analýza dostupnosti zdravotnické záchranné služby provedená v roce 2008 prokázala, že dojezdovou dobu do 15 minut nebylo možné z objektivních důvodů dodržet přibližně u 1970 obcí, což je zhruba u 1,3 milionu obyvatel, v případě dojezdové doby do 20 minut by ji nebylo možné z objektivních důvodů dodržet pouze v případě 439 obcí, to je asi u 211 tisíc obyvatel," stojí podle serveru tn.cz v novele zákona o zdravotnické záchranné službě.

Podle Ratha taková změna zapříčiní nárůst úmrtí. "Zřejmě bude mít radost pan ministr Kalousek, protože stoupne procento úmrtí. A státní pokladna ušetří na zdravotní péči i důchodech," podotkl.

Pokrytí odlehlých míst se podle něj může zařídit pouhým dodatkem k současnému znění zákona a to sice: "Jsou-li odlehlá místa, jakože jsou, tak lze použít ustanovení: patnáct minut, pokud to technické podmínky umožňují."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…