Nablito jak na WC, směje se autorka Primy kavárně. Ta zuří kvůli „Prima24“: To se musí překazit! Budeme psát do Ameriky

3. 4. 2019 12:14

Představa, že TV Prima bude spojena s prestižní světovou značkou CNN, vyvolala v řadách liberálních odpůrců televize paniku. Tu vizuálně pěkně vyjádřil bývalý redaktor ČT Tomáš Etzler při povídání s Emmou Smetanou v DVTV. Jiní okamžitě začali plánovat, že by měly stovky lidí napsat do CNN, která by to třeba mohla ještě přehodnotit. Ale dostalo se jim pádné odpovědi.

Nablito jak na WC, směje se autorka Primy kavárně. Ta zuří kvůli „Prima24“: To se musí překazit! Budeme psát do Ameriky
Foto: hns
Popisek: Prima chystá ve spolupráci se CNN nový zpravodajský kanál
reklama

V úterý TV Prima oznámila, že získala licenci pro české vysílání CNN. Mělo by být v podobě kanálu CNN Prima News, který by kombinoval zpravodajství české televize a převzaté materiály z nadnárodního gigantu.

Informace vyvolala rozruch zejména mezi odpůrci TV Prima.

Anketa

Dokdy bude trvat Evropská unie?

hlasovalo: 8797 lidí

„To budou asi v CNN zírat na zpravodajský standardy TV Prima,“ psal novinář Robert Malecký.

Publicista Luděk Staněk se smál: „Hele, ty budou koukat, liberálové newyorský, až jim tam zpravodajství Primy foukne nějakou šťavnatou sedmiminutovou repku o zlém imigrantovi z Bádenska-Württemberska“.

Kolektivní zděšení zavládlo na stanici Radio Wawe spadající pod koncesionáři placený Český rozhlas. „LOL!!! I když je to vlastně spíš k pláči“, vzdychala redaktorka Bára Šichanová. A její kolega Filip Titlbach přidal: „Členem redakční rady CNN Prima News bude renomovaný novinář z centrály CNN. Tak aby se renomovaný novinář z centrály CNN moc nedivil, až zase bude Jitka Obzinová nařizovat redaktorům, jak mají mluvit o uprchlících“.

„Prima má zjevně licenci CNN. Zvláštní, vzhledem k tomu, čemu na Primě říkají zpravodajství,“ podivoval se Martin Veselovský z DVTV.

DALŠÍ REAKCE ZDE

A jeho redakční kolegyně Emma Smetana neváhala a vyzpovídala k tématu Tomáše Etzlera. Bývalý zpravodaj ČT v Pekingu byl v minulosti rovněž zaměstnancem CNN.

Ten přes Skype prozradil, že je šokován. „A vy jste si tedy myslel, že je to opožděný Apríl,“ povzbuzovala ho Emma Smetana. „Já jsem si myslel, že je to nějaký hoax nebo omyl,“ přitakal Etzler.

Uvěřil prý, až když zavolal „svým kolegům do Atlanty“.

„Spousta lidí z českých médií mi dneska psalo, že je to prostě trapas pro CNN. Pro některé to zní spíše jako vtip, že by CNN šlo do spolupráce s lidmi, jako pracují na Primě,“ dodal.

„Spolehlivost a objektivita, to se buduje desítky let. A jestliže Prima má takovou pověst, jakou má, tak to že si tam přihodí jméno CNN uškodí spíš tomu CNN,“ rozčiloval se.

Etzler neočekává, že by spuštění kanálu CNN Prima News bylo tak jisté, jak se televize tváří.

„Jsem zvědav, jak se to vyvine a jakým způsobem to CNN bude řešit,“ přiznal se. Myslí si totiž, že CNN „umí roztřídit plevel od květin“.

„CNN velice rychle zjistí, co jsou v Primě za lidi, jakým způsobem tam dělají zpravodajství. Jestli už to neví,“ věří.

Etzlerovo vystoupení, zejména to, že už „volal do Atlanty“, přivedlo k ironické glose šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla:

Kromě Tomáše Etzlera se totiž nápad „informovat CNN, co je Prima zač“, zrodil v mnoha českých hlavách. Uživatel Twitteru jménem Karel Paták dokonce plánoval, že by to mělo mít podobu koordinované dopisové akce stovek lidí. „Minimálně je šance, že se na TV Prima podívají blíž“. Protože „s tímhle kolosem“ bude podle Patáka „uhájit demokracii mnohem těžší“.

 

 

Patáka s nepřehlédnutelným pobavením setřela komentátorka Karolína Stonjeková, která externě působí i na webu TV Prima.

„Poté, co včera Prima oznámila, že dostala od CNN licenci na zpravodajský kanál, začalo to v mediálních alejích vypadat zhruba stejně ‚chutně“, jako na záchodcích po hodně rušné diskotéce,“ poznamenala k jeho příspěvku.

V podstatě prý Patákovu frustraci chápe. Mnoho lidí se prý ohání demokracií a svobodou slova, ale jen do chvíle, než si někdo dovolí mít jiný názor. Obzvlášť pokud tento člověk proti jeho pocitům postaví jasné argumenty.

„Pak jde rázem demokracie i svoboda slova stranou. A z demokratů se obratem stávají totalitáři, kterým nevadí navázat na ‚blahé‘ protektorátní tradice a bonzovat ‚tam nahoru‘ o sto šest, jako jakýsi pan Karel Paták,“ psala dále.

Fascinující podle ní je, že tito lidé „nabádají k prasárnám“ a ještě se u toho tváří vznešeně, jako že páchají dobro a nebo snad dokonce hájí demokracii.

„Zajímavé je i to, jak bezbřehou hloupost tito lidé prokazují. Jak svojí hloupost hrdě troubí do světa,“ píše dále komentátorka. Tito lidé mají podle ní velmi zvláštní představy o tom, jak muselo jednání Primy a CNN probíhat, když dospělo do fáze veřejného oznámení nové televize.

„Myslí si, že se vrátný z Primy rozjel na vrátnici CNN a řekl: Helou, já bych si od vás rád koupil tenhleten licenc na vysílání? Oukej? Gud Báj. Takhle si to představují?,“ žasne.
Je podle ní jisté, že CNN si udělala dokonalou rešerši vysílání Primy a ví o ní všechno.

„Takže páni Patákové a jiní podobní bonzák boys mohou do CNN psát ledacos, ale naprosto nehrozí, že by tomuto televiznímu kanálu mohli sdělit něco převratného, co doposud sám nezjistil během jednání o udělení licence,“ dodává.

Jediné, co jsme z celé kauzy zjistili, je tak podle ní zjištění, čeho všeho jsou dnes někteří lidé schopni udělat pro to, aby zamezili vysílání informací, které se jim nelíbí.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…