Nadace Babišových podpořila dětský domov v Nechanicích, dala jim 60 tisíc korun

13.06.2018 10:25

Nadace AGROFERT, kde jsou manželé Babišovi ve správní radě, udělila příspěvek dětskému domovu v Nechanicích blízko Hradce Králové. Nadace se dlouhodobě snaží pomáhat kromě jiného znevýhodněným dětem, mládeži a hendikepovaným spoluobčanům. Dětský domov v Nechanicích obdržel podporu z programu „Podpora dětí hendikepovaných mentálně, fyzicky či prostředím, ve kterém vyrůstají“.

Nadace Babišových podpořila dětský domov v Nechanicích, dala jim 60 tisíc korun
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
Dětský domov zažádal u Nadace AGROFERT o příspěvek na úhradu nákladů na doučování dětí, které v domově vyrůstají. Děti potřebují doučování kvůli domácí nebo individuální přípravě, kterou v běžných rodinách zajišťují rodiče. „V Dětském domově Nechanice, kde pracuji též jako vychovatelka, žije 48 dětí ze sociálně slabých a znevýhodněných rodin. Dětem je od 3 do 26 let, většina k nám přišla z rodin, kde rodiče vzdělání svých dětí nepovažovali za důležité. Tomu také bohužel odpovídají školní vědomosti našich klientů. Setkáváme se s dětmi, které jsou vědomostně zanedbané a mají velké mezery ve vzdělání. Přitom je řada těchto dětí nadaných a velmi šikovných, pouze potřebují v některých předmětech pomoci k lepším výsledkům. Zkušenost nám ukazuje, že většina dětí z dětských domovů odchází pouze s výučním listem, přitom by tyto děti mohly studovat i na středních či vysokých školách, kdyby jim byla poskytnuta lepší příprava. Jenže to za běžného provozu v domově s každým jednotlivcem není možné. Na individuální přípravu nedostačují personální kapacity vychovatelek. Konkrétně náš domov je rodinného typu. Máme zde šest bytů, v každém z nich žije osm dětí. O ně se stará jedna pracovnice. Ta musí při školní přípravě pomáhat všem osmi dětem, což prostě není v jejích silách. Proto doučování dětem, které chtějí v životě dosáhnout vyšších cílů než jejich rodiče, je velkým přínosem pro talentované žáky z našeho domova,“ popisuje situaci v dětském domově vychovatelka s tím, že peníze využijí konkrétně na doučování matematiky, českého, anglického a německého jazyka. Právě s těmito předměty potřebují děti pomoci.
 
„Když už naši svěřenci musí vyrůstat v dětském domově, tak bych si přála, aby svůj vlastní život prožili šťastně a spokojeně. S lepším vzděláním a rozhledem to zcela určitě takto dopadne. Děkuji za pomoc pro všechny naše šikovné děti,“ uzavírá s vděkem vychovatelka z nechanického domova.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí

22:34 Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí

Michal Šmarda se vzdal kandidatury na ministra kultury. Učinil tak přímo v živém vysílání ČT v pořad…