Nahlédněte s námi za oponu ODS. V hlavní roli Mirka Němcová. Možná se pobavíte

20. 9. 2013 14:46

Nahlédli jsme do předvolební kuchyně ODS a podle informací ParlamentníchListů.cz dochází k poměrně humorným situacím.

Nahlédněte s námi za oponu ODS. V hlavní roli Mirka Němcová. Možná se pobavíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

První věc je, že členové Grémia ODS se prý vždy sejdou za zády Miroslavy Němcové, domluví si postup, nacvičí si jeho prezentaci a pak ho odprezentují lídryni strany Miroslavě Němcové, aby ji postavili před hotovou věc a ta jim do kampaně moc nemluvila.

Jak to prý chodí na Grémiu ODS se stínovou premiérkou

Redakci o tom informoval člen grémia, který nechtěl být jmenován. „Jde o to, aby do toho Mirka Němcová moc nemluvila a nepřicházela se svými úžasnými nápady, kdy by se to muselo celé překopat. Tak se to vždy předem domluví, všichni se shodneme na jedné věci, naučíme se to odprezentovat a Němcová je pak postavená před hotovou věc,“ řekl ParlamentnímListům.cz zdroj.

Němcová je prý také trochu nervózní. „Na jednom grémiu na nás vyjela a stěžovala si, že se proti ní domlouváme gestikulací,“ řekl redakci zdroj. Na grémiu prý sedí na jedné straně stolu Němcová, na levé židli vedle ní její kabelka a proti Němcové sedí úřadující předseda strany Martin Kuba a pak další členové grémia kolem stolu.

Další zajímavou novinkou je, že se strana rozhodla aktivněji zapojit členskou základnu a členové Grémia ODS prý byli osloveni, aby každý z nich vymyslel tři předvolební hesla, která by bylo možné použít v kampani. Stejně tak se prý strana pokouší oslovit některé členy, aby přispěli ze svého na kampaň, zatím bez výsledků.

Životní příběh

Na kandidátkách ODS je 24 procent žen, 71 starostů a tři desítky místostarostů. Hlavním volebním lídrem bude bývalá šéfka sněmovny Miroslava Němcová. Kuba už dříve řekl, že strana na propagaci před volbami utratí až 50 milionů korun a hlavním heslem je Volím pravici.

ODS chce představit svůj předvolební program prostřednictvím životního příběhu člověka. „V těchto volbách vám chceme představit program z jiného úhlu. Díváme se na svět kolem sebe pohledem občana a procházíme s ním jeho životní příběh. Začínáme u rodiny. Tam začíná každý životní příběh. Víme, že stát ji nikdy nemůže nahradit, bez soudržných a pomáhajících si rodin nemůže země prosperovat. Děti zde dostávají nejcennější základ. Na této fázi jejich života velmi záleží i celý jeho další průběh,“ uvedla Miroslava Němcová na představení kampaně.

ODS zatím představila téma První byt a První práce a návrhy pro oblast školství a oblast práce, justice, bezpečnosti a sociální politiky.

Čestné prohlášení á la "véčka"

Schválení kandidáti občanských demokratů do voleb mají podepisovat čestné prohlášení, které má podle ODS zabránit jednak přeběhlictví, a také tomu, aby si mandát drželi pravomocně odsouzení poslanci.

V čestném prohlášení se kandidáti mají zavázat, že budou podporovat takovou změnu Ústavy, dle níž by se poslanec měl vzdát mandátu, pokud se ocitne ve vazbě, respektive ve výkonu trestu. Poslanci ODS se zaváží, že se tak budou chovat i v případě, že taková změna Ústavy neprojde. Musí se také podepsat pod to, že se vzdají mandátu v případě, že skončí jejich členství v poslaneckém klubu ODS. Tím ODS napodobila Věci veřejné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování

13:30 Hnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování

Premiér Andrej Babiš na svém facebooku sdílel fotografii z pražské Národní třídy, kde ještě za tmy v…