Nalezený pas na místě teroristického útoku v Paříži patřil uprchlíkovi, který do Evropy dorazil před měsícem

14.11.2015 18:18

Veřejnost se dozvídá další a další informace o francouzském masakru, který má na svědomí několik teroristů. Jedním z útočníků byl rodilý Francouz a bok po boku mu podle všeho stál i držitel egyptského pasu. Dalším členem skupiny byl - alespoň podle dokladu - člověk se syrským pasem, který se na území EU dostal asi před měsícem přes Řecko.

Nalezený pas na místě teroristického útoku v Paříži patřil uprchlíkovi, který do Evropy dorazil před měsícem
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Teroristické útoky v Paříži si vyžádaly přes sto mrtvých

"Jeden z teroristů, který se odpálil v pátek u stadionu Stade de France, měl u sebe syrský pas. Z razítka v dokumentu vyplývá, že do Evropy přišel zhruba přes měsícem s uprchlickou vlnou přes Řecko. Podle zástupce řeckého ministerstva dorazil na ostrov Leros s ostatními uprchlíky 3. října, uvedl Reuters. Pas našli vyšetřovatelé u jeho těla roztrhaného výbušninami.

Řecké úřady si nejsou jisté, zda byl držitel syrského pasu prověřován v dalších evropských zemích. O tom, že mezi útočníky byl i držitel egyptského pasu, informoval server Libération. Jeden z útočníků v kulturním centru Bataclan byl rodilý Francouz a jeho identita byla odhalena po sejmutí otisků prstů. Belgická vláda oznámila, že útočníci měli vazby právě i na Belgii. Jedno auto, které mělo být použito při útocích, bylo registrováno právě v Belgii.

Jedna ze svědkyň krvavých útoků prozradila, že mezi útočníky viděla i ženu. Jeden z útočníků byl zastřelen, ostatní odpálili na svých tělech výbušniny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

22:32 VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

Bývalý premiér ve svém pravidelném pondělním hlášení Čau lidi, které vysílá z obytňáku, s nímž vyraz…