Podle washingtonského Institutu pro studium válek (ISW) se zdá, že Ukrajinci zesilují útoky proti ruské armádě, logistice a dalším prostředkům v týlových oblastech na okupované Ukrajině a v Rusku. Hlavní ukrajinské ředitelství vojenské rozvědky (GUR) 12. listopadu oznámilo, že ukrajinští partyzáni zaútočili 11. listopadu na velitelství ruské armády v okupovaném Melitopolu v Záporožské oblasti, přičemž zabili nejméně tři důstojníky ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) a Rosgvardie. Institut v této souvislosti upozornil, že Ukrajinci už od léta vedou obdobnou kampaň proti okupačním silám umístěným na Krymu.
Vedle toho institut připomněl, že ruská vláda zesiluje cenzuru veřejného prostoru.
„Ruská vláda nedávno oznámila zákaz služeb, které poskytují virtuální a dočasná mobilní čísla od 1. září 2024, a Rusové mohou tato mobilní čísla používat ve spojení se službami VPN k vytváření anonymních on-line osob, aby se vyhnuli ruské cenzuře. Je velmi nepravděpodobné, že by ruská vláda povolila provozování jakýchkoli sítí VPN v Rusku, které by Rusům umožnily obejít snahy o cenzuru a zůstat v anonymitě od ruské vlády,“ rozvedl téma ISW.
Rusko také dále posiluje své pozice v Africe. Náměstek ruského ministra obrany Alexander Fomin uvedl, že Rusko v blízké budoucnosti podepíše dohody o vojenské spolupráci se šesti dalšími africkými zeměmi. Připomínal, že Rusko má v současné době vojenské dohody s 30 z 54 afrických zemí. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu a náměstek ministra obrany Yunus-Bek Jevkurov se v posledních měsících setkali s delegacemi z Burkiny Faso, Nigeru, Mali a Libye.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Afrika , energetika , Francie , Německo , Rusko , Ukrajina , válka , zahraničí , Velká Británie , Kyiv Post , válka na Ukrajině , Zelenskyj , ISW
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 17 | 0
Další články z rubriky

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková