Náměstek Vondry po více jak roce nezískal bezpečnostní prověrku

04.06.2012 17:47

Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek doposud nezískal bezpečnostní prověrku, která je povinná pro všechny náměstky na tomto ministerstvu. Pokud jí nezískají, nemohou se seznamovat s citlivými informacemi. Blažek zodpovídá za nákupy vojenské techniky, o prověrku na stupeň „tajné“ si požádal už minulý rok v únoru. Národní bezpečnostní úřad mu ji ale dosud neudělil, zjistil server Českápozice.cz.

Náměstek Vondry po více jak roce nezískal bezpečnostní prověrku
Foto: rudolf-blazek.cz
Popisek: Pražský zastupitel za ODS Rudolf Blažek

Prověrka běžně trvá šest měsíců. Blažek ji ale dosud nezískal, takže bude muset odejít během příštích několika dnů. Zjistila Českápozice.cz od svého zdroje. Oficiálně se ministerstvo obrany nechce k záležitosti vyjadřovat.

Blažek se při kontaktu s tajnými skutečnostmi nechává zastupovat podřízenými

Podle mluvčího obrany Jana Pejšeka je nezbytnou podmínkou pro výkon funkce náměstka ministra obrany platná bezpečnostní prověrka nebo probíhající bezpečnostní řízení k jejímu udělení.

Českápozice.cz zjistila, že se Blažek při kontaktu s utajovanými informacemi nechává zastupovat podřízenými.

„Na poradě kolegia ministra se například dopředu ohlásí, že referátník Vojenského zpravodajství obsahuje skutečnosti vyžadující prověrku na stupeň ‚důvěrné‘ nebo ‚tajné‘. Ministr obrany před jeho projednáním vyzve všechny účastníky, kteří tuto prověrku nemají, aby místnost opustili, a to včetně náměstků. Náměstek se ale může nechat někým zastupovat,“ prozradil serveru Českápozice.cz jeho zdroj, který si nepřál být jmenován.

Vyvstane na pražském magistrátu kauza Blažek?

Blažek v letech 2002 až 2010 zastával pozici náměstka bývalého pražského primátora Pavla Béma. V této době byly magistrátem uzavírány netransparentní zakázky, například stavba ústřední čistírny odpadních vod, Opencard a tunel Blanka.

Na konci minulého roku navíc přibyla kauza šéfa městských strážníků Josefa Kotrouše. Policie ho zadržela kvůli braní úplatků za přidělení mnohamilionové zakázky na servis vozového parku. A Blažek měl na magistrátu na starost právě městskou policii.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…