Napadení Feriho: „Komedie! Celé jinak.“ A jak se prý pořezal?

23. 4. 2019 7:17

Jak to vlastně bylo s napadením poslance Feriho? Bývalý hejtman Michal Hašek vyzývá, aby lidé počkali, až policie vše řádně prošetří. Deník.cz přinesl výpověď pořadatele koštování vína Libora Vranky. Z jeho pohledu šlo o komedii. A Deník N přinesl krátký rozhovor s mužem, který měl Feriho napadnout. Ten řekl, že za incident mohl alkohol a „blbá náhoda“.

Napadení Feriho: „Komedie! Celé jinak.“ A jak se prý pořezal?
Foto: Repro Twitter
Popisek: Poslanec TOP 09 Dominik Feri po napadení na Moravě
reklama

K napadení Dominika Feriho došlo v neděli v Boršicích. Incident se podle policie odehrál kolem 17.00 na koštu vína. Při napadení měly padnout rasistické nadávky. Feri byl převezen do nemocnice údajně s řeznou ranou, kde byl vyšetřen a následně propuštěn.

Anketa

Je nastupující ministryně spravedlnosti Benešová nebezpečím pro českou demokracii?

11%
89%
hlasovalo: 9911 lidí

Bývalý hejtman za ČSSD Michal Hašek vyzývá k trpělivosti. „Nechejme policii a státního zástupce incident v Boršicích řádně prověřit a kvalifikovat z pohledu trestního práva. Potom komentujme výsledek,“ vyzývá na svém profilu. „Zatím známe mediální verzi pana Feriho. Nevíme prokazatelně, co incidentu předcházelo, jak přesně proběhl, jakou roli sehrál alkohol u všech aktérů atd. Ráno moudřejší večera,“ říká Hašek.

Deník.cz získal vyjádření Libora Vranky, který konflikt komentoval jednak z pohledu hlavního organizátora výstavy vín coby předseda Českého zahrádkářského svazu v Boršicích, tak i sám za sebe coby občan a účastník sledu událostí, k nimž došlo po bitce, kdy Dominiku Ferimu zranění vzniklo.

Fotogalerie: - Archiv donbaské matky

Lidé na Donbasu přišli o mnoho dětí
Matka Anna Tuv v nemocnici
Fotografie z jejího archivu
Její dcera Káťa
Děti v krytu
Její rozbombardovaný dům

„Stalo se to mimo prostor, za který neseme my pořadatelé odpovědnost. Máme zájem na tom, aby se lidé uvnitř bavili, proto nemůžeme stát jako biřici venku a dozorovat, co tam kdo dělá,“ prozradil Deníku.cz stanovisko hlavního organizátora koštu.

Svěřil se i se svým osobním názorem: „Z mého pohledu šlo o komedii. Stál jsem u toho, když to pan poslanec popisoval, a mám z toho smíšené pocity. Na výstavě vín byl přítomen tak dvě hodiny a byl nejspíš i trochu přiopilý. Na zádech měl roztrhlou košili a pod ní šrám, jak ho přitlačili na zeď, kde byla také rýha nebo parapet, či co. Ti dva jeho protivníci nebyli Boršičané, ale ani žádní výtržníci. Pan Feri ze sebe možná dělal až moc velkou celebritu. A navíc k takovým potyčkám u nás na Moravě prostě policisty nevoláme.“

Celý článek ZDE

Deník N přinesl rozhovor s jedním z účastníků potyčky, jehož jméno zveřejnil například starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Jedná se o Vladimíra Hromádka. Hromádko byl na vyjádření skoupý. Potvrdil, že se na incidentu podílel, ale dodal, že „mimochodem“, což blíže nespecifikoval. Co za potyčkou stálo? „Prostě špatná, jakoby blbá náhoda. Alkohol a tak. Znáte to prostě. Nebyl to konkrétní záměr, jestli chcete vědět tohle,“ odpověděl na dotaz novinářů. Na otázku, zda měl upito, Hromádka odpověděl, že na koštu vína měli upito všichni. K setkání s Ferim došlo podle něj náhodou při odchodu ze slavnosti. Došlo k výměně slov a následně k potyčce. Starší Hromádko tvrdí, že s Ferim nemluvil, ale kdo s poslancem mluvil, nechtěl Hromádko rozmazávat. Prý pak ze slavností normálně odešli. Na závěr uvedl, že není členem žádné strany, ani není politicky aktivní a policie už ho vyslechla.

Celý rozhovor ZDE

Dominik Feri na svém Twitteru uvedl, že už se s Hromádkem setkal: „Hrachem na stěnu, ale přeci jen: mladšího útočníka jsem nikdy předtím neviděl, nemluvil s ním, ani ho nijak neprovokoval. Staršího totéž s výjimkou, že jsem ho potkal na stejné akci dva nebo tři roky zpátky. Tehdy mi vyrazil sklenku z ruky a začal do mě strkat. Tolik k tomu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …